Přejít k hlavnímu obsahu
THE STRANGE DEATH OF LIBERAL ENGLAND
THE STRANGE DEATH OF LIBERAL ENGLAND
Stanley -

10 nejpodivnějších názvů kapel

Máte pocit, že vaše kapela disponuje podivným názvem, který chápete jen vy? Nebo zrovna hledáte inspiraci pro název vaší nové kapely? Názvy kapel z následujícího výčtu by vás rozhodně mohly inspirovat. Nebo je přece jen lepší se jmenovat normálně a zapamatovatelně?

1. The Power Of Darkness Shall Rain Blood Upon This City For 500 Years (Síly temnoty budou smáčet krvavým deštěm toto město 500 let) Americké trio pohybující se v oblasti hardcore, ovšem s výrazným zvukem Hammondek, bylo založeno v roce 1999. Pod svým extradlouhým názvem ovšem vydalo pouze jediné EP, po němž došlo ke zkrácení názvu na přeci jen střídmější Powers Of Darkness.

2. Congratulations On Your Decision To Become A Pilot (Gratulujeme vám k rozhodnutí stát se pilotem) Čtveřice muzikantů ukrývající se pod tímto názvem se věnovala stylu post-rock a dala se dohromady v USA v roce 1999. I přes jepičí život této partičky, který trval pouze do roku 2002 stihla vydat dvě řadová alba a některé její skladby se pravidelně objevují na nejrůznějších žánrových kompilacích.

3. Wreck Small Speakers On Expensive Stereos (Trosky malých reproduktorů ve drahém stereu) Kapela věnující se synthpopu a indie-rocku vznikla v roce 1980 na Novém Zélandu. Do svého rozpadu v roce 1986 stihla vydat dvě alba, dvě EP a mihnout se na několika kompilacích.

4. Flowers From The Man Who Shot Your Cousin (Květiny od muže, který zastřelil svého bratrance) Francouzský folkový hudebník Morgan Caris, ukrývající se za tímto názvem, natočil s pomocí několika hostů v roce 2006 své debutové album Hapless. Sám svůj styl označuje jako folk-noir a jedná se především o velmi neobvyklé, niterné písně, plné hudebních i textových zvratů a překvapení.

5. Someone Still Loves You Boris Yeltsin (Někdo stále miluje Borise Jelcina) Indie-popová kapela z USA, založená v roce 1999 a dodnes aktivní. Na kontě má již sedm dlouhohrajících alb a rovněž se objevila na několika kompilacích zasvěcených tomuto žánru. Ve svém žánru je tato kapela velmi uznávaná a jako perličku lze uvést její památný koncert v roce 2007 v Moskvě, konaný pouhé tři měsíce po smrti Borise Jelcina, kterého si vetkla do svého názvu.

6. The First Person To See An Elephant (První člověk, který uviděl slona) Folk-rocková kapela z USA zformovaná okolo písničkáře a skladatele Douga Keitha, vznikla v roce 2000 a vydala zatím dvě řadová alba. Album Tout Est Faktis získalo řadu ocenění na nezávislé scéně a za pozornost stojí především úvodní osmnáctiminutová kompozice We Are The Countries.

7. Suburban Kids With Biblical Names (Příměstské děti s biblickými jmény) Švédské indie-popové duo vzniklo v roce 2003 a hned rok na to uveřejnilo dvě své písně na internetu, kde se jim dostalo velmi vřelého přijetí. Po uveřejnění rozhovoru v časopise Sonic dostala kapela nabídku k natáčení a po dvou EP nakonec v roce 2005 vyšla debutová deska s prozaickým pojmenováním #3. Píseň Rent A Wreck se jednu dobu objevovala i v reklamě na zmrzlinu.

8. The Strange Death Of Liberal England (Podivná smrt liberální Anglie) Britská skupina, pojmenovaná podle stejnojmenné knihy George Dangerfielda z roku 1935, se žánrově pohybuje na pomezí folku, rocku a indie. Založena byla v roce 2005 a ze začátku byli často označováni jako noví Pixies. Na svém debutovém mini-albu Forward March! ale kapela přeci jen trochu pohnula stylovým kormidlem, které ji zmíněné nálepky zbavilo, album se dočkalo mnoha ocenění a hovořilo se o něm v samých superlativech. Stejně vřelého přijetí se dostalo i prvnímu regulérnímu albu Drown Your Heart Again z roku 2010.

9. The Accident That Led Me To The World (Náhoda, která mě přivedla na svět) Americké trio věnující se akustické folkové hudbě s vlivy country a world music, vzniklo v roce 2005. Do dnešního dne má na kontě dvě vynikající alba The Accident That Led Me To The World a The Island Gospel. Zejména debutové album je hodně komorní, víceméně koncepční a vypráví poutavý příběh chlapce, který se dobrovolně plaví na osamělý ostrov.

10. Paracoccidioidomicosisproctitissarcomucosis Asi nejbizarnější název z našeho výčtu, který je kombinací několika lékařských termínů a nemocí, si za svůj vyvolený vybrala mexická death-grindová kapela v roce 1999. Do současnosti tato smečka vydala šest alb, z nichž nejzajímavější název má split z roku 2010: Gastroduodenalulcerfollicularadenoma Fuliminanthepatitishydrocefacialspammyxomatosis. A bez zajímavosti nejsou ani přezdívky některých členů tohoto seskupení, jako např. Ginecológo Necrolamedor Clitoral či Proctólogo Destructor de Esfínteres. Povinný poslech pro všechny studenty medicíny či patology. Ostatně teď v dubnu hráli dokonce i u nás.

Znáte sami nějaké další kapely s neobvyklými názvy? Ani v českých hudebních vodách není o podivné názvy nouze. Podělte se o ně s námi na našem Facebooku.

The Accident That Led Me To The World Someone Still Loves You Boris Yeltsin Suburban Kids With Biblical Names
Tagy humor

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Stanley
Mé muzikantské motto: "Když se ti něco nelíbí, tak to nehraj. Ale nejdřív se to pořádně nauč..."
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY