8 nových efektů z řady TCE Analog Armada

Do finančně vstřícné edice efektů z produkce dánského výrobce TC Electronic, kterou doposud tvořilo 13 modelů, přibylo 8 nových pedálů řady Analog Armada sestávající z trojice různých zkreslení, stejného počtu modulací, auto swellu a noise gatu. Stejně jako předchozí verze, mají novinky identický jednoduchý design s konektory umístěnými na čelní straně šasi a kovové nášlapné footswitche zapojené v režimu true bypass.

El Mocambo Overdrive nabízí díky obvodu se symetrickým clippingem velmi muzikální zkreslení s výraznými středy a svým charakterem se blíží známému Tube Screameru Ibanez s posíleným gainem. Honey Pot Fuzz je kombinací fuzzu a distortionu s dlouhým sustainem, nadstandardní hlasitostí a širokým nastavením od krémově zabarveného tónu po agresivní sound. Pro příznivce razantnějších stylů je připraven Eyemaster Metal Distortion s ovladači Gain a Volume a nadupaným, brutálním zvukem.

3rd Dimension Chorus se čtveřicí kombinovatelných presetových tlačítek Mode vychází z dnes velmi ceněného a už delší dobu nevyráběného Dimensionu Boss. Analogový chorus, využívající BBD čipy, disponuje tlustým tónem, širokou projekcí a detailním přednesem.

Choka Tremolo s plynule nastavitelným LFO filtrem a potenciometry Speed a Depth umožňuje nastavení široké škály zvuků použitelných napříč žánry, stejně jako Nether Octaver s možností přidání jedné a dvou spodních oktáv míchaných s originálním signálem pomocí funkce Dry.

Crescendo Auto Swell s obvodem vycházejícím z raritních vintage modelů ovlivňuje náběh tónu a vytváří tzv. houslový efekt. Pro větší výraznost výrobce doporučuje zařadit za krabičku overdrive nebo kompresor. Iron Curtain představuje klasický noise gate s intuitivním ovládáním (Threshold, Decay) účinně odstraňující ze signálu nechtěný šum. Edice TCE Analog Armada bude dostupná zřejmě v průběhu prosince a cena jednotlivých efektů byla nastavena na necelých 50 eur.

Tagy: