Akustický Traveler Guitar CL-3EQ

Kalifornská firma Traveler Guitar zařadila do svého nabídkového katalogu nový model kompaktní 3/4 akustické kytary s označením CL-3EQ, která díky inovativně řešenému korpusu nabízí zvuk srovnatelný s nástroji standardních rozměrů. Novinka je vybavena snímačem a aktivní elektronikou značky Shadow a má integrovaný i sluchátkový zesilovač.

Zadní deska a luby těla jsou vyrobeny z mahagonu a pro horní ozvučnici byl vybrán masivní smrk. Mahagonový krk s kulatějším C-profilem a saténovým lakem nese palisandrový hmatník s radiusem 12 palců osazený 20 pražci a ozdobnými výložkami z javoru, které najdeme i na palisandrem polepené hlavici. Zkrácená menzura činí 23.25 palce.

Struny jsou uchyceny v kobylce s palisandrovou základnou a kompenzovaným sedle a ladění obstarávají zlatě chromované uzavřené strojky s převodem 14:1. Elektronika sestává ze snímače Shadow Nanoflex doplněným aktivním obvodem s preampem Shadow Custom napájeným dvojicí tužkových AAA baterií a zabudovaným kvalitním sluchátkovým zesilovačem od stejného výrobce.

Ovládání umístěné na horním lubu disponuje kromě potenciometru hlasitosti a dvoupásmových korekcí také tlačítkem pro obrácení fáze eliminující vznik nechtěné zpětné vazby, chromatickou ladičkou, sluchátkovým 1/8" výstupem a stejně velkým Aux In vstupem pro připojení externího audio zdroje.

Kompaktní Traveler Guitar CL-3EQ s korpusem ve stylu half-cutaway a celkovou délkou 89 cm bude dodáván v přírodní matné úpravě Natural za cenu cca 480 eur včetně polstrovaného pouzdra. Na evropském trhu se nový model představí pravděpodobně v druhé polovině července.