Basa Epiphone 20th Anniversary Jack Casady

Když firma Epiphone uvedla v roce 1997 na trh první signovaný model basy navržený Jackem Casadym, zakladatelem kapel Jefferson Airplane a Hot Tuna a také členem rock and rollové Síně slávy, tak asi netušila, že se tento nástroj stane nejprodávanější pololubovou baskytarou v historii značky. Po 20 letech od premiéry originálního modelu nyní výrobce představuje výroční reedici Epiphone 20th Anniversary Jack Casady, která kráčí ve stopách původního bestselleru.

Horní deska korpusu z laminovaného javoru je polepena dvěma pláty javorové dýhy s výraznou plamínkovou kresbou a mahagonový krk s profilem 1960 RB nese palisandrový hmatník o radiusu 12 palců, osazený 20 středně silnými pražci medium-jumbo a trapezoidními polohovými značkami ve stylu LP Standard. Menzura byla vyměřena na 34 palců a šířka nultého pražce z umělé kosti činí 3.8 cm.

Basa disponuje jedním nízkoimpedančním humbuckerem Electar JCB-1 se speciálním vinutím, nižším výstupem a širokým frekvenčním záběrem. Snímač umístěný ve střední části těla je doplněn potenciometry hlasitosti, tónové clony a netradičně také třípolohovým rotačním přepínačem VariGain volícím rozdílné impedance obvodu (50, 250 a 500 Hz).

Hardware v leštěném chromu sestává ze speciální kobylky Epi Original 3-P uchycené k tělu trojicí masivních šroubů a s kotvícím systémem umožňujícím rychlou výměnu strun. Ladění obstarávají spolehlivé firemní strojky Clover s otevřenou mechanikou a velkými třílistými rondely.

Basa Epiphone 20th Anniversary Jack Casady bude nabízena v transparentním červeném laku a součástí balení je výroční polstrované pouzdro Deluxe 20th Anniversary, široký popruh z pravé kůže, certifikace a další doplňky. Novinka v limitované edici by se měla na pultech evropských obchodů představit koncem června za cenu pohybující se okolo 750 eur.