Basový distortion Darkglass Electronics Alpha Omicron

Po modelu Alpha Omega, vyvinutém ve spolupráci s basistou australských progrockerů Karnivool Jonem Stockmanem, přichází finský výrobce Darkglass Electronics s dalším basovým distortionem Alpha Omicron. Kompaktnější a také finančně dostupnější verze má jednodušší ovládání bez ekvalizeru, ubyl DI a paralelní výstup, ale díky identickému duálnímu zkreslovacímu obvodu nabízí efekt stejně kvalitní zvuk jako jeho větší předchůdce.

Krabička o rozměrech 75 x 111 x 45 mm je osazena potenciometry Level a Drive určující hladinu celkové hlasitosti a gainu a ovladač Blend slouží k plynulému nastavení poměru mezi efektovaným a čistým signálem, takže i při vyšších hodnotách zkreslení lze dosáhnout stále dostatečně čitelného a dynamického tónu.

Knoflík Mod umožňuje v krajních polohách (α/Ω) využívat buď režim Alpha s průrazným a detailním zvukem s pevnými basy, nebo agresivní sound obvodu Omega a otáčením potenciometru samozřejmě také oba mody mixovat. Kromě toho jsou zde tlačítka Bite a Growl - první z nich zvýrazňuje vyšší středy na frekvenci 2.8 kHz pro rozjasnění a větší detailnost tónu a Growl aktivuje boost spodních pásem s masivními a saturovanými basy.

Basový distortion Darkglass Electronics Alpha Omicron je postaven z nadstandardně kvalitních komponent a podobně jako ostatní výrobky této společnosti se řadí k absolutní špičce ve své kategorii, takže pokud se poohlížíte po flexibilní zkreslovací krabičce, která ctí zvukový charakter vašeho nástroje, tak novinku určitě zařaďte mezi kandidáty k případnému vyzkoušení. Efekt by měl na evropský trh dorazit v horizontu pár týdnů za cenu pohybující se okolo 260 eur.