Basový podlahový preamp Eden Module

Americká společnost Eden, jejíž začátky sahají do roku 1976, se postupem času vypracovala mezi přední světové výrobce basových aparátů, kabinetů a efektů a s produkty této renomované značky jsou spojována jména jako např. Rocco Prestia, Alex Evans, Daryl Stuermer nebo Bunny Brunel. Zatím nejnovějším přírůstkem do portfolia firmy je podlahový preamp Eden Module, jenž vychází z předzesilovací jednotky kompaktních aparátů řady Terra Nova.

Bytelné šasi tvořené dvěma ocelovými plechy má rozměry 7 x 26 x 16 cm a hlavní panel je osazen devíti potenciometry – čtyřpásmové aktivní korekce se zdvihem +- 15 dB disponují duálními semi-parametrickými středy (Low a Hi Mid) s nastavitelnými frekvenčními pásmy v rozmezí 30 až 300 Hz a 200 Hz až 2 kHz plus tlačítkem Boost zvýrazňujícím nejnižší pásma.

Preamp má dva jackové vstupy s citlivostmi optimalizovanými pro pasivní a aktivní nástroj napojené na vypínatelný kompresor, následuje ovladač vstupního gainu s diodou informující o případném přebuzení a nechybí knoflík Enhance s multiband funkcí, která s otáčením potenciometru po směru hodinových ručiček přidává spodní pásma, vyšší středy a výška a zároveň upozaďuje nižší středy.

Masterem volíme celkovou hlasitost preampu, která je opět vybavena clippingovou diodou a trojice kovových nášlapných footswitchů slouží pro funkci Mute (ladění, výměna nástroje atd.), aktivaci ekvalizace Enhance a také pro zapnutí efektové smyčky, která je společně s výstupem tuneru umístěna na čelní straně.

Tady také nalezneme symetrický XLR DI výstup se spínači uzemnění, pre/post a citlivosti (mic/line), dva hlavní jackové audio výstupy, minijackové zdířky pro sluchátka a Aux In, masivní konektor napájecího DC adapteru 15-18V a dokonce i přepínač jeho polarity.

Značka Eden, patřící v současnosti ke koncernu Marshall Amplification, je zárukou kvality a profesionálního soundu a nejinak je tomu v případě předzesilovače Module, který využijete nejen ve spojení s koncovým stupněm a boxy, ale také při cvičení, nahrávání nebo koncertních akcích, kde můžete signál z preampu poslat pomocí XLR DI výstupu přímo do mixpultu. Cenu novinky, která by se měla na trhu představit zřejmě v průběhu listopadu, výrobce zatím oficiálně neoznámil.