Basy Ibanez SRH500 a SRH505 s piezo snímači AeroSilk

Ibanez pokračuje v produkci netradičních modelů baskytar čtyř a pětistrunnými verzemi nesoucími označením SRH500 a SRH505, jenž patří do edice Bass Workshop a budou nabízeny také v bezpražcové variantě. Basy tentokrát disponují výhradně piezo snímači, což jim společně s konstrukcí využívající korpus s rezonančními dutinami dodává specifický zvuk vhodný na jazz, funky, fusion nebo country.

Základem korpusu se známými liniemi řady Sound Gear je částečně vyfrézovaný mahagonový masiv o výšce 55 mm s plnou centrální částí a smrkovým topem s vyřezaným F klíčem. Horní hrana v místě kde se většinou opírá pravé předloktí je pro pohodlnější hru zkosena a rychlý přístup k vyšším polohám zajišťuje nově koncipovaný spoj AANJ se sníženou výškou.

Krk se subtilnějším profilem (síla na 1. pr. 19.5 mm, na 12.pr. 21.5 mm) je připevněný k tělu pomocí čtyř šroubů a lepen ze tří kusů exotické jatoby, známé také jako brazilská třešeň, rostoucí v subtropických lesech Jižní Ameriky, prokládaných dvěma pláty bubingy. Palisandrový hmatník s radiusem 305 mm nese 24 středně silných pražců a obě basy mají menzuru 34 palců.

Hardware sestává z kobylky Ibanez Custom (rozteče strun u SHR500 19 mm, u SHR 505 16.5 mm) v jejíž kamenech jsou zabudovány piezo snímače doplněné aktivním systémem AeroSilk ovládaném potenciometry hlasitosti a tónové clony. U každého snímače lze individuálně nastavovat gain a to pomocí malých trimrů přístupných přes otvory v panelu na zadní straně korpusu. Ladění obstarávají odlehčené strojky Gotoh a veškeré kovové části jsou provedeny v matně černé barvě.

Ibanez SRH500 a SRH505 jsou z továrny seřízeny na struny D'Addario ECB81 Flat Wound a budou nabízeny v decentním transparentním laku Dragon Eye Burst Flat. Novinky by se měly objevit na trhu zřejmě v průběhu května a ceny pro USA byly nastaveny na cca 700 dolarů za SRH500 respektive asi 750 dolarů za pětistrunný model SRH505.