Butikové kombo Supro 1685RT Neptune Reverb

Znovuzrozená butiková značka Supro oznámila výrobu nového modelu celolampového komba 1685RT Neptune Reverb, jehož zvuk je podle slov výrobce odpovědí na sound legendárních aparátů Vox AC 30 a Fender Twin. Kombo osazené reverbem a tremolem využívá čtyři preampové elektronky 12AX7/ECC83 plus 1 x 12AT7 od Electro Harmonix nebo JJ a dvojici koncových lamp 6973, které poskytují výkon 25 W.

Jednokanálový předzesilovač s ovladači hlasitosti, basů a výšek produkuje zvuk počínaje průzračně čistým soundem až po saturovanější crunch s citlivou reakcí na dynamiku hry pravé ruky. Lampový reverb se čtyřmi sedmnáctipalcovými pružinami se může pochlubit velmi muzikálním a přirozeným témbrem a elektronkou ošetřené tremolo disponuje ovládáním Speed a Depth pro nastavení rychlosti a hloubky vlny.

Aparát vyvíjený ve spolupráci s firmou SIR (Studio Instrument Rentals) dostal koncovou jednotku zapojenou ve třídě Class A s funkcí self-biasing. Výkonový stupeň hraje u tohoto typu aparátu velmi důležitou roli a produkuje nadstandardně pevný a průrazný tón.

Kombo je osazeno dvojicí paralelně zapojených dvanáctipalcových reproduktorů Supro BD12 Black Magick s celkovou impedancí 4 ohmy, které společně se skříní o rozměrech 71 x 46 x 26.5 cm zajišťují širokou projekci s dostatkem spodních pásem.

Butikové kombo Supro 1685RT Neptune Reverb s footswitchem řízenými efekty je stejně jako ostatní modely značky nabízeno v decentním modrém tolexu Blue Rhino. První kousky z nové série by se už měly začít objevovat na evropském trhu za cenu pod hranicí 1 400 eur.