Butikové kombo Supro 1695T Black Magick

Malá americká společnost Supro, jejíž původní aparáty z šedesátých let jsou v současné době velmi vyhledávaným a ceněným artiklem na různých hudebních aukcích, přichází se speciální verzí komba 1695T Black Magick, které je reinkarnací modifikovaného modelu Jimmyho Page. Kytarista Led Zeppelin si zvuk prototypu Supro natolik oblíbil, že kombo použil i u některých nahrávek z raného období kapely.

Nový Black Magick je přesnou kopií exempláře, který Page před lety věnoval muzeu Rock and Roll Hall of Fame, odkud si ho vývojáři značky půjčili a podle originální předlohy z roku 1959 vyrobili reissue verzi. Kromě identických obvodů je aparát vybaven i dvanáctipalcovým reproduktorem, což byla jedna z úprav, které si Page v minulosti vyžádal (klasické modely BM byly tehdy osazeny repry 2x10).

Koncový stupeň zapojený ve třídě A využívá dvojici elektronek 6973 poskytujících výkon 25W a předzesilovač s větší porcí gainu než je u ostatních výrobků této značky zvykem, disponuje čtyřmi lampami 12AX7 Electro Harmonix, z nichž část je použita pro zabudované tremolo.

Jednoduše koncipovaný dvoukanál má hlavní panel umístěn na horní straně šasi a najdeme na něm dva paralelní nástrojové vstupy 1+2/2, dvojici hlasitostí Vol1, Vol2, potenciometr tónové clony a ovladače Speed (rychlost) a Depth (hloubka) pro lampové tremolo přepínatelné footswitchem. Pro externí přepínání mezi kanály lze využít A/B/Y box (není součástí balení). O přenos zvuku se stará reproduktor Supro BD12 Custom Voiced.

Butikové kombo Supro 1695T Black Magick není rozhodně určeno pouze fanouškům Jimmyho Page, ale všem kytaristům, kteří se pohybují ve vodách, funku, blues nebo rocku a preferují poctivý lampový zvuk s citlivou dynamickou reakcí na hru pravé ruky a ikonickým soundem vintage aparátů z šedesátých let. Replika legendárního komba by měla být na evropském trhu dostupná v průběhu května a cena byla nastavena okolo hranice 1 600 Euro.

Tagy: