Butikový reverb/delay Wampler Ethereal

Talentovaný návrhář Brian Wampler začínal stejně jako řada malovýrobců modifikacemi efektů známých značek jako např. Boss, Ibanez, MXR apod., na jejichž úpravách si mohl odzkoušet vlastní nápady a řešení různých zapojení a odtud už byl krůček k založení vlastní butikové firmy, jejíž výrobky jsou ceněny muzikanty ze všech koutů světa. Jedním z posledních přírůstků v portfoliu značky Wampler je nový model Ethereal kombinující vlastnosti reverbu a delaye.

Ethereal nabízí kromě reverbu hned dva paralelní delaye, z nichž ten hlavní disponuje časovým rozsahem 20 až 1000 ms a druhá vrstva přidává ke zvuku rozdílné rytmické patterny, což vytváří osobitý efekt včetně výrazné oscilace při vyšších hodnotách nastavení.

K nastavení základního delaye slouží potenciometr Delay pro nastavení délky délku dozvuku, Feedbackem volíme počet opakování fráze - v poslední čtvrtině dráhy tohoto potenciometru začíná zvuk přecházet do tzv. self-oscilace, Delay Mix slouží k nastavení poměru mezi efektovanou a originální analogou signálovou cestou a knoflíkem Tone určujeme frekvenční charakteristiku delaye i reverbu, jehož výraznost je ovlivňována potenciometrem Reverb Mix.

K volbě režimů druhé vrstvy delaye je určeno tlačítko Delay Mode přepínající mezi čtyřmi rytmickými patterny s vlastními algoritmy a samostatnými informačními diodami. Kovový nášlapný footswitch s tichým chodem (relé) je defaultně zapojen v režimu true bypass, ale v případě, kdy potřebujete, aby fráze delaye přirozeně dozněla i po vypnutí efektu, lze malým spínačem Trails, umístěným na pravém boku šasi, přepnout obvod do buferovaného modu.

Mezi jackovým vstupem a výstupem na čelní straně krabičky najdeme zdířku adapteru – napájecí obvod zvládá napětí 9 až 18 V, což ovlivňuje také dynamické vlastnosti efektu. Wampler Ethereal je stejně jako ostatní modely této značky osazen špičkovými komponenty, které mají zásadní vliv jak na kvalitu výsledného zvuku tak i na eliminaci šumu. Novinka by měla být už dostupná také na českém trhu, kde se její cena má pohybovat pod hranicí 7 200 Kč.