Celolampový dvoukanál Jet City Amelia

Kalifornská značka Jet City Amplification sice vznikla až v roce 2009, ale za tu dobu se na trhu stačila etablovat především díky velmi kvalitním lampovým aparátům za překvapivě příznivé ceny. Zesilovače bez ohledu na konkrétní model disponují špičkovými custom trafy, nadstandardně široké spoje jsou vedeny na masivních PCB deskách, šasi jsou vyrobena z tlustého ocelového plechu a skelet tvoří lehká a odolná překližka. Firma, jejímž mottem je slogan "100%tube tone – 0%bullsh*t", nyní přichází s novou vlajkovou lodí, kterou je celolampová dvoukanálová hlava Jet City Amelia.

Předzesilovač osazený třemi lampami 12AX7 je rozdělen na kanály One a Two - první je určen pro čistý zvuk a je ovládán potenciometry hlasitosti, basů, středů a výšek, zatímco zkreslený kanál Two je kromě třípásmových korekcí a hlasitosti vybaven ovladačem gainu a knoflíkem Overdrive, jenž slouží k nastavení větší porce zkreslení. Malými páčkovými spínači volíme mezi kanály a aktivujeme funkci Overdrive.

Koncová sekce o výkonu 50-ti wattů je z továrny vybavena jednou triodou 12AX7 a dvojicí elektronek EL34, ale je možné použít i typ 6L6 (výkon se sníží na 42 W) a to bez nutnosti nastavení biasu. Výkonový stupeň umožňuje využití dvou masterů (1/2), což kytaristé uvítají hlavně pro zvýraznění sólových partů a nechybí potenciometr Presence (vyšší středy) a také Depth posilující projekci nízkých frekvenčních pásem.

Na zadní straně najdeme síťový konektor, přepínač napětí (120/230 V), pětici reproduktorových výstupů pro boxy o impedancích 1x16, 2x8 a 2x4 Ohmy, jack pro dvoutlačítkový footswitch přepínající kanály a oba mastery a send/return sériové efektové smyčky s optimalizovanou citlivostí pro použití krabiček i rackových multiefektů.

Celolampový dvoukanál Jet City Amelia s rozměry 635x241x241 mm a váhou 18 kg je dobře vybavený, flexibilní aparát se zvukovou paletou sahající od křišťálově čistých zvuků, přes crunch, saturovanější drive až po agresivní moderní high gain a padesátiwattový výkon koncové jednotky s naddimenzovanými trafy je plně dostačující pro téměř jakýkoliv způsob a místo použití.

Novinka od Jet City by se v Evropě měla představit už v únoru za cenu pod hranicí 600 Euro, což je vzhledem ke kvalitě provedení a zvukovým možnostem skutečně přijatelná částka. Pokud je výkon 50 W pro vaše potřeby zbytečně velký a vystačíte si se společnými korekcemi, tak Jet City vyrábí mimo jiné také kompaktní, dvoukanálový dvacetiwattový aparát JCA22H (viz video), na jehož vývoji se podílel legendární designér Mike Soldano.