Cestovní kytary Traveler Pro-Series Deluxe

Americká firma Traveler, specializující se na výrobu cestovních, lehce přenosných kytar, baskytar a příslušenství, představila novou vlajkovou loď ze série Hybrid, kterou je kompaktní kytara Pro-Series Deluxe. Dva modely Pro DLX MHG a Pro DLX MPL, lišící se materiálem korpusu a krku, jsou modifikovanými variantami předchozích verzí Pro-Series a stejně jako ony využívají duální snímací systém.

Celomahagonová i celojavorová verze s flexibilním, odnímatelným ramenem a průchozím krkem, disponuje ebenovým hmatníkem s radiusem 400 mm, 22 pražci medium-jumbo, polohovými abalonovými značkami a ořechem o šířce 44.5 mm. I při délce nástroje pohybující se okolo pouhých 71 cm se podařilo zachovat "dospělou" menzuru 628 mm, která je typická např. pro nástroje Gibson.

Vzhledem k tomu, že se jedná o model bez hlavice (headless), jsou struny ukotveny v mechanismu umístěném za nultým pražcem a přes sedlo s ebenovou základnou prochází kolečky na konci těla a odtud míří do uzamykatelných ladicích strojků s převodem 14:1, usazených v podélných výřezech těla.

Elektronika sestává z piezo snímače integrovaného pod kobylkovým sedlem a kolejnicového magnetického minihumbuckeru. Systém je ovládán samostatnými hlasitostmi a přepínačem a na horní straně korpusu najdeme také pasivní výstup Stetophone pro zapojení speciálních sluchátek na bázi stetoskopu, které nevyžadují sluchátkový zesilovač a snímají přirozenou rezonanci nástroje.

Cestovní kytary Traveler Pro-Series Deluxe budou nabízeny v saténovém transparentním laku Natural. Cena se má včetně na míru šitého polstrovaného pouzdra pohybovat pod hranicí 500 dolarů, což znamená, že by se neměla výrazně lišit od cenovky modelu Serie-Pro (viz video). Ten je na českém trhu dostupný za cca 11 700 Kč.