Cort G280DX: kvalitní superstrat za dobrou cenu

Asijský gigant Cort přidává ke kytarám z inovované série G novou vlajkovou loď v podobě superstratu G280DX, jenž se může pochlubit výběrovými materiály, spolehlivou elektronikou, nadstandardním hardwarem, působivým designem, poctivým zpracováním a především kvalitním zvukem, a to vše značka navíc nabízí za velmi přijatelnou cenu.

Základnu korpusu tvoří olšový masiv s horní deskou ze dvou kusů plamínkového javoru s hranami lemovanými ozdobnou výložkou. Krk z kanadského javoru, nesoucí hmatník z identického dřeva s proměnlivým radiusem a 22 jumbo pražci, je k tělu připevněn pomocí čtyř vrutů a rychlý přístup k vyšším polohám usnadňuje ergonomicky řešený spoj připomínající tzv. All Access Neck Joint použitý u modelů Ibanez RG.

Nástroj je osazen krkovým a středním single coilem VTS-63 s odporem 6.24 kOhm a magnetem Alnico V, dodávajícím těmto snímačům krystalické výšky a bohaté spodní pásmo. Kobylkový humbucker VTH-59 s odporem 9.2 kOhm je díky zvýrazněným a průrazným středům ideální v kombinaci se zkresleným zvukem a konstrukce včetně magnetů Alnico II řadí tento model ke snímačům charakterově blízkým vintage humbuckerům Gibson PAF z přelomu šedesátých a sedmdesátých let.

Ovládání sestává ze společného potenciometru hlasitosti, tónové clony a pětipolohového nožového přepínače. Struny jsou ukotveny ve vibratu CFA III s masivní základnou z nerezové oceli, kameny ze zinkové slitiny a šachtou hřídele zamezující jejímu uvolnění a ladění obstarávají celokovové uzamykatelné strojky.

Cort G280DX, jenž koncepčně vychází ze speciální limitované edice Cort GLTD16 z roku 2016 (viz video), bude dodáván v efektní, transparentní dvoutónové úpravě Java Sunset a cena určená pro americký trh se má pohybovat okolo 700 dolarů.

Tagy: