Čtveřice bílých signatur od Epiphone

Asijský Epiphone, dceřiná společnost koncernu Gibson, uvede v brzké době na trh hned čtveřici nových signovaných modelů kytar postavených podle specifikací kytaristů kapel Kiss, Trivium a In Flames. Nástroje označené Tommy Thayer “White Lightning” Explorer, Epiphone Ltd. Ed. Matt Heafy "SnOfall" Les Paul Custom 6, Epiphone Ltd. Ed. Matt Heafy "SnOfall" Les Paul Custom 7 a Epiphone Ltd. Ed. Björn Gelotte "Jotun" Les Paul Custom budou nabízeny výhradně v bílém odstínu a součástí je také pouzdro včetně certifikace.

Společným jmenovatelem všech modelů je korpus a lepený krk z mahagonu, hmatník s 22 pražci medium jumbo, struník Stopbar a pevná kobylka tune-o-matic LockTone. Tommy Thayer “White Lightning” Explorer v odstínu Metallic White má pickguard s chromovým povrchem, palisandrový hmatník, krk s D-profilem Slim Taper 1960, dvojici humbuckerů Seymour Duncan JB a ladicí strojky Mini-Grover Rotomatics™ s převodem 18:1. Cena se bude pohybovat okolo 900 dolarů.

Šesti a sedmistrunné signatury Epiphone Ltd. Ed. Matt Heafy "SnOfall" Les Paul Custom v lesklém laku Alpine White Gloss disponují javorovým topem, bílým hmatníkem ze směsi Phenolic bez polohových značek, ergonomickým spojem těla a krku (Axcess) aktivními humbuckery EMG 85 a EMG 81 resp. EMG 707 a EMG 81-7, ladicími strojky Deluxe Diecast s tulipánovými rondely a převodem 14:1. Cena "šestky" má být identická jako u Thayerova Exploreru a sedmistrunná varianta vyjde přibližně na 950 dolarů.

Epiphone Ltd. Ed. Björn Gelotte "Jotun" Les Paul Custom v decentní úpravě Bone White je osazen ebenovým hmatníkem, krkem s profilem Rounded Custom '59, zlatým hardwarem včetně pouzder aktivních snímačů EMG 85 a EMG81 "Metalworks", na zadní straně korpusu najdeme integrovaný ocelový otvírák lahví a součástí jsou i zámky popruhu. Cena tohoto modelu se má pohybovat opět pod hranicí 900 dolarů.

Tagy: