Den D pro české kytaristy se blíží

Velký svátek nejen pro české kytaristy se blíží. Music FestiWall se vstupem rovných 0,00 Kč (rozuměj grátis) proběhne už ve čtvrtek 8. září v pražských Modřanech. Doteď jsme vás do modřanských Kytary.cz zvali pouze na jednotlivé workshopy. Tahle akce ale bude o pár levelů výš. Půjde totiž o festival, sérii workshopů a veletrh v jednom. A hlavně to bude jeden velký svátek hudby.

Co přinese akce kytaristům? Pojďme si to rozdělit do několika bodů.

1. Gibson Roadshow Prague

Veletržní část festiwallu. Přímo z centrály Gibson přijedou luxusní americké kytary, které jste pohromadě ještě neviděli, pokud jste se teda někde nevykalili se Slashem a nevzbudili se v jeho zkušebně. Všechny tyhle luxusní kousky si samozřejmě budete moci vyzkoušet.

2. Ovation Guitars Exhibition

Kytary Ovation patří mezi oblíbené atypické nástroje. Co je na nich tak specifického poznáte na první pohled, ale už jste se o jejich originalitě přesvědčili na vlastní prsty? V rámci festiwallu jich budete moci vyzkoušet spoustu v části výstavy věnované právě této značce.

3. Workshop s kytaristou, kterého si vybrala i Tarja Turunen

Pokud máte rádi ostré riffy a pořádný nářez, tak večer proběhne workshop německého kytaristy Alexe Scholppa. Tenhle metalový zabiják vám ukáže, proč si ho jako svého kytaristu vybrala třeba i Tarja Turunen.


4. Roland a Boss představení novinek

Asi neexistuje kytarista, kterému by při nekonečném hledání ideálního zvuku neprošla rukama nějaká ta Bossácká krabička. Představovat tuhle značku tedy nemá smysl. Rozhodně ale má smysl představit novinky Roland Boss přímo od těch nejpovolanějších – od lidí z Roland Boss. Vše samozřejmě plně k vyzkoušení.

5. Kytarista Victor Smolski

Z Německa přijede fenomenální kytarový virtuóz Victor Smolski se svou dech beroucí technikou. Na Red Bull Tour Busu vám předvede nezapomenutelnou show plnou přehlídek herní dokonalosti. I když vám třeba rocková hudba nic neříká, tohle představení budete sledovat s velkým zaujetím.

6. Kytarista Alex Hutchings

Z Velké Británie dorazí další výborný kytarista – Alex Hutchings. Jeho hra je charakteristická jazz a fusion prvky, přičemž v rámci svého workshopu se o své hudební schopnosti podělí s vámi. Jeho večerní koncert pak doplní úspěšný český bubeník Josef Cigánek, což bude také velmi zajímavá fusion.


7. Soutěž o kytaru Taylor 114e

V rámci Festiwallu proběhne i soutěž o luxusní elektroakustickou kytaru Taylor v hodnotě 19.990 Kč. Stačí se zaregistrovat do soutěže a přijít na akci. A mít trochu toho štěstíčka při losovačce. Více info zde.

Program je opravdu nabitý – tohle je jen rychlý výčet toho nejzajímavějšího pro milovníky šesti strun. Workshopů, koncertů a dalších akcí pro hudebníky proběhne ten den spousta.

Pro více info a kompletní line-up koukněte na oficiální stránky festivalu a nezapomeňte, že svátek hudby propukne ve čtvrtek 8. září v pražských Modřanech (Mezi vodami 23 v areálu Kytary.cz).

Tagy: