Don’t worry, be happy, že máte moc volného času

Dnešní video začneme trochou skutečně jednoduché matematiky, ale nebojte se. Nemusíte být zrovna atomoví vědci, abyste si spočítali, že při udržení současného růstu populace přesáhne osmou miliardu za 4 roky.

Není tedy divu, že někteří z nás se tak trochu nudí, protože už na ně nezbyla pozice neurochirurga ve fakultní nemocnici, ani neméně důležité místo ve facebookových diskuzích o politice. Co si počít, když na vás nelpí tíha udržování života a morálky?

Někteří znuděnci mastí nintendo, jiní chodí do fitka a fotky před a po vystavují na instagramu. Ale pak je ještě jedna skupina. Jsou to hudební šprti, kteří se nad midi klávesami baví skládáním dvou podobných písniček přes sebe, a jiní, kteří se zaobírají myšlenkou „co kdyby Bobby McFerrin nebyl hipízák?“

Ve svém největším hitu Don’t worry, be happy hudebník vyslovuje myšlenku, že žádný problém není dost velký, abyste si s ním dělali hlavu. Ale když se text vezme doslova, „nemáš kam složit hlavu, protože ti sebrali i postel a ty nemáš na nájem“, možná tu důvod k menší depresi je. A takhle uvažoval i autor dnešního videa, Oleg Berg.


Bonus: Losing my religion od legendárních R.E.M. jako veselá písnička. Obě videa doporučujeme zrychlit na 1,25 původní rychlosti.

Tagy: