Dvoukanálový overdrive OKKO Diablo Dual

Po zkreslovači Diablo Plus a signovaném Diablu GH, postaveném podle specifikací bluesmana Gregora Hildena, přichází německý výrobce butikových efektů OKKO FX s novým overdrivem. Nese označení Diablo Dual a jeho obvody vycházejí z oblíbené modelové řady, kterou firma poprvé uvedla na trh už před 15 lety.

Dvoukanálový model je osazen samostatnými ovladači Drive a Level pro každou větev a čtveřicí potenciometrů společných pro oba kanály. Knoflík Dyn umožňuje plynulou volbu napětí v rozmezí 6 až 18 V, což ovlivňuje dynamickou odezvu krabičky, která při nižším napětí jde rychleji do zkreslení, tón má větší kompresi a měkčí projekci, zatímco při vyšších hodnotách má zvuk větší průraznost, pevnější basy a detailnější přednes.

Potenciometrem Feed funguje jako pokročilý basový filtr umístěný ve vstupní části obvodu, ovladač Body určuje množství basů ve zkreslovacím okruhu a Tone přidává spektrum výšek plus vyšších středů pro dosažení konkrétního a brilantnějšího zvuku.

Kromě toho zde najdeme dva třípolohové páčkové přepínače In a Mids, kdy první z nich nabízí mody s charakterem Top boost, Low gain a orig. Diablo, zatímco druhý umožňuje tři volby průběhu středových pásem.

Efekt je aktivován pravým nášlapným footswitchem Bypass, zapojeným samozřejmě v režimu true bypass a levým spínačem Channel volíme mezi jednotlivými větvemi overdrivu. Krabička je napájena 9V adapterem nebo baterií, která vzhledem k odběru pouhých 5 mA vydrží obvodu dodávat potřebnou energii po poměrně dlouhou dobu.

OKKO Diablo Dual představuje velmi flexibilní zkreslení s širokým dynamickým rozsahem, nadstandardně transparentním projevem, citlivou reakcí na styl hry a bohatými možnostmi nastavení. Novinka, ručně sestavovaná z výběrových součástek, se už objevuje na evropském trhu za cenu okolo 250 eur.