Epiphone Lee Malia Explorer Custom Artisan Outfit

Po signovaném Les Paulu přichází firma Epiphone s dalším podpisovým modelem kytary, na němž spolupracovala s kytaristou metalových Bring Me the Horizon Lee Maliou. Nástroj s označením Lee Malia Explorer Custom Artisan Outfit Ltd je osazen snímači z produkce mateřského Gibsonu a na rozdíl od klasických Explorerů má korpus horní javorovou desku a pro hmatník byl použit odolný kompozit.

Ke korpusu z masivního mahagonu a javorovým topem je přilepen mahagonový krk s kulatějším profilem 1959 Rounded-C nesoucí hmatník ze speciální směsi Torrefied Composite o radiusu 12 palců s 22 pražci a ozdobnými polohovými značkami ve stylu Artisan. Hrany těla, krku i černě lakované hlavice s firemním logem ze 60. let jsou lemovány výložkami.

Kytara je vybavena signovaným kobylkovým humbuckerem Gibson USA 84T-LM a krkovým single-coilem P-94, ke kterému je v případě jeho samostatné aktivace připojována paralelní cívka ukrytá pod pickguardem, jejímž zapojením je eliminován typický singlový brum. Ovládání sestává z třípolohové přepínače, oddělených hlasitostí s push pull rozepínáním cívek kobylkového humbuckeru a potenciometru celkové hlasitosti.

Struny jsou ukotveny ve struníku LockTone Stopbar a přes pevnou kobylku ToneLock Tune-o-matic vedou do celokovových ladicích strojků s tulipánovými rondely a převodem 14:1. Veškeré kovové součásti včetně čoček snímačů jsou provedeny ve zlatém chromu.

Limitovaná edice signatury Epiphone Lee Malia Explorer Custom Artisan Outfit bude nabízena výhradně v povrchové úpravě Walnut s transparentním lakem v barvě ořechu a v evropských obchodech se objeví pravděpodobně koncem července za cenu pod hranicí 700 eur včetně polstrovaného pouzdra.