Epiphone Les Paul SL: nejlevnější LP v historii značky

Epiphone, dceřiná společnost Gibsonu, uvádí na trh nový model Les Paulu vycházejícího vstříc méně majetným nebo začínajícím muzikantům. Série s označením Epiphone Les Paul SL je pro tento typ nástroje netradičně osazena singlovými snímači, jednoduchou, ale plně funkční kobylkou a změny se dočkalo i ovládání. Nicméně díky těmto úpravám se prodejní cenu LP SL podařilo snížit na minimum a to při zachování velmi slušného výsledného zvuku.

Design je inspirován speciálním modelem oblíbeného Gibsonu kytaristy Lestera Polsfusse (Les Paul), jenž v padesátých letech stál u zrodu těchto ikonických nástrojů. Vzhledem k cenové relaci novinky zde sice nenajdeme ozdobné lemy a vykládání, ale výrobci lze přičíst ke cti, že i pro stavbu tak levného nástroje použil slušný hardware a masivní dřevo.

K topolovému korpusu bez horní klenuté desky je čtveřicí vrutů uchycen mahagonový krk s pohodlným profilem 1960's SlimTaper-D a i přes toto konstrukční řešení spoje je vsazen do celistvé korpusové šachty, jejíž část přecházející do spodního rohu obepíná krk až do 17. polohy, což při těsném kontaktu obou komponent příznivě ovlivňuje rezonanci a sustain. Hmatník s radiusem 14 palců nese 22 středně silných pražců medium jumbo a nultý pražec z umělé kosti.

Kytara je vybavena dvojicí single-coilových snímačů s keramickými magnety a to krkovým 650SCR a silnější kobylkovou verzí 700SCT, které jsou ovládány společnou hlasitostí, tónovou clonou a třípolohovým switchem. Hardware sestává z kombinovaného stop baru/kobylky Wrap Around Stopbar Bridge Combo s kompenzací sedel jednotlivých strun a firemních celokovových ladicích strojků Premium Covered s převodem 14:1.

Nejlevnější Les Paul v historii značky bude dostupný v šesti barevných provedeních a to Ebony, Pacific Blue, Sunset Yellow a Turquoise s bílými pickguardy a modely s transparentními laky Vintage Sunburst a Heritage Cherry Sunburst s černými chrániči. Model s baťovskou cenovkou 2 990 Kč si budete moci vyzkoušet v českých obchodech pravděpodobně v druhé polovině října.