Epiphone RD Lee Malia Custom Artisan

Po modelech Epiphone Les Paul a Explorer se kytarista Lee Malia z metalových Bring Me The Horizon dočkal dalšího signovaného kousku v podobě speciální verze RD Lee Malia Custom Artisan Outfit. Série Artisan je u mateřského Gibsonu už řadu let vyhrazena pro designově nadstandardně zpracované nástroje s bohatými intarziemi hmatníku a hlavice a nejinak je tomu i u této novinky.

Korpus modelu, vycházejícího tvarově z gibsonovské edice RD Artist, kterou firma uvedla poprvé na trh v sedmdesátých letech, je variací na známý Gibson Firebird a tvoří jej mahagonový masiv s horní javorovou deskou. Mahagonový lepený krk disponuje kulatějším profilem 1959 Rounded C a menzura činí klasických 24.75 palce.

Hmatník z kompozitu Torrefied má radius 12 palců, nese 22 jumbo pražců, perleťové polohové značky jsou provedeny ve stylu Artisan Floral Pattern a podobnou grafiku najdeme i na hlavici nástroje. Hardware sestává ze struníku a kobylky tune-o-matic LockTone a celokovových uzavřených strojků MT s tulipánovými rondely a ladicím převodem 14:1.

Přenos zvuku obstarává kobylkový humbucker Gibson USA 84T-LM a krkový single coil Gibson USA P-94, jenž je z důvodu eliminace nežádoucího brumu doplněn parazitní cívkou uloženou mezi oběma snímači pod plastovým krytem na zadní straně těla. Čtveřice potenciometrů zastává funkce nezávislých hlasitostí a tónových clon, push/pull knoflíkem kobylkového snímače lze rozepnout jeho cívky a samozřejmě nechybí typický třípolohový přepínač.

Epiphone RD Lee Malia Custom Artisan v decentní transparentní úpravě Walnut doplněné černým pickguardem a hardwarem ve zlatém chromu bude vyráběn v limitované sérii, která by měla na trh dorazit v průběhu října. Cena se má pohybovat pod hranicí 800 dolarů včetně polstrovaného pouzdra, certifikace a zámků popruhu.