Fender AS Double-Cut Telecaster: klasika po faceliftu

Nestává se příliš často, aby se výrobci tradičních a notoricky známých nástrojů s dlouhou historií pokoušeli nějak zásadně měnit funkční a prověřenou koncepci modelů, které se i po mnoha letech a různých módních vlnách stále těší mimořádnému zájmu muzikantské veřejnosti. Jednou z několika výjimek je nová limitovaná edice kytar Fender American Standard Double-Cut Telecaster, která prošla sympatickým, nicméně pro klasický Telecaster odvážným faceliftem, jenž byl v minulosti použit také u pololubové kytary Tele TC-90 Thinline.

Poměrně jednoduchou modifikací v podobě vyfrézování horního rohu se razantně změnil design celého nástroje, jenž po úpravě trochu evokuje Strata kombinovaného s kytarami Mosrite, na které hrál např. Johnny Ramone z punkrockových Ramones.

Korpus je stejně jako u většiny Telecasterů vyroben z jasanu, krk s pohodlným profilem Modern C je javorový. Hmatník ze stejného materiálu s radiusem 9.5 palce je osazen 22 středně silnými pražci a 42.8 mm širokým nultým pražcem ze syntetické kosti.

Bronzová základna kobylky je k tělu upevněna pěti šrouby a šestice kamenů je pro zvýšení sustainu vyrobena z ohýbané ocele. Mechaniku doplňují uzavřené ladicí strojky Fender Deluxe. Všechny kovové součásti jsou v chromované úpravě.

Kytara je vybavena špičkovými single coil snímači - kobylkovým Custom Shop Vintage-Style Tele a krkovým Custom Shop Twisted Tele, ovládanými třípolohovým přepínačem, potenciometrem hlasitosti a tónovou clonou Master No-Load Tone Control (při potenciometru na max. je clona zcela odpojena z obvodu a nulový odpor nezatěžuje signál).

Limitovaná série Fender American Standard Double-Cut Telecaster bude nabízena výhradně v přírodním, transparentním odstínu Butterscotch Blonde se ztenčenou vrstvou laku pro lepší rezonanci a dynamiku nástroje. Netradiční a zároveň elegantní varianta kytarové klasiky bude v Evropě dostupná v průběhu srpna za cenu pohybující se pod hranicí 1 400 Euro.

Tagy: