Flexibilní Digitech Nautila Chorus/Flanger

Nashvillský hudební veletrh byl dějištěm světové premiéry nového modulačního efektu Digitech Nautila, jenž v sobě kombinuje vlastnosti chorusu a flangeru. Novinka disponuje nadstandardně bohatým ovládáním, možností zapojení v tzv. true stereo režimu a multifunkčním footswitchem měnícím rychlost modulace.

Efekt je osazen šesticí potenciometrů - Mix pro nastavení poměru mezi čistým a efektovaným signálem, Driftem s 360-ti stupňovou rotací plynule volíme mezi třemi typy tvaru vlny (Log, Triangle a Sine) a duální souosý potenciometr Speed/Depth je určen k ovládání rychlosti a hloubky modulace.

Specialitou je stejně řešený ovladač Voices/Emphasis, jímž v prvním případě vybíráme typ chorusu (1 a 8 hlasů) a flangeru (1 až 4 hlasy), zatímco funkce Emphasis aktivuje při zvoleném chorusu filter ořezávající frekvence v nastavitelném rozmezí 20 až 800 Hz, což využijí hlavně basisté nebo muzikanti, kteří potřebují v dané pasáži nebo skladbě subtilnější chorus s upozaděnými basy. Pokud je aktivován flanger, tak knoflík Emphasis slouží k nastavení míry jeho intenzity.

Mezi typem efektu se přepíná malým páčkovým spínačem. Nášlapný, vakuový momentary footswitch s tichým chodem nabízí kromě samotné aktivace efektu i druhý mod, kdy po sešlápnutí a podržení footswitche měníme během hry rychlost modulační vlny. O průběhu modulace informuje dioda měnící svoji barvu z červené na zelenou.

Krabička je vybavena dvojicí vstupů a výstupů, díky kterým lze vést signál v režimech mono, stereo nebo true stereo. Přepínání je řešeno systémem true bypass, takže efekt ve vypnutém stavu nijak neovlivňuje průchozí signál. Napájení obstarává 9V adapter, jehož konektor je umístěn na čelní straně šasi.

Flexibilní Digitech Nautila s až osmihlasým chorusem a čtyřhlasým flangerem by se měl na trhu objevit v druhé polovině července a cena pro USA se má pohybovat okolo 150 dolarů. Jak je u Digitechu dobrým zvykem, ke krabičce dostanete i samolepící zipy pro umístění do pedalboardu a tzv. Stomplock, jenž zamezuje nechtěnému rozhození nastavení potenciometrů.

Tagy: