Fret Zeppelin: ledkový průvodce hmatníkem

S nápadem usnadnit začínajícím kytaristům orientaci na hmatníku pomocí LED diod se v minulosti snažila prorazit na trhu už řada malovýrobců, ale technologie byla vždy pevnou součástí nástroje, což zájemcům samozřejmě nedávalo mnoho možností k výběru typu kytary. Tuto nevýhodu by měl nyní odstranit výměnný systém Fret Zeppelin, který lze používat na téměř jakémkoliv modelu šestistrunné elektrické nebo akustické kytary s rozsahem menzury 24.75 až 25.5 palce.

Výsledkem pětiletého vývoje dvojice amerických návrhářů je soustava pásků ve tvaru hřebenu osazená nízkoprofilovými barevnými RGB diodami, která se jednoduše nasadí na hmatník a přes Bluetooth se připojí ke smartphonu nebo tabletu s aplikací Fret Zeppelin App.

Software nabízí množství režimů, kde kromě tuneru, akordů a jednotlivých tónů najdete také stupnice, různé typy ladění a díky MIDI kompatibilitě se můžete učit i své oblíbené songy převedené do tohoto formátu. Novinka bude dostupná od října a ceny mají startovat na cca 200 dolarech.

Tagy: