Frontman šmíruje u Filipa Flussera

Tamburistu a kytaristu Filipa Flussera můžete znát z uskupení Temperamento nebo Luca Brasi, v současnosti však stojí v čele formace Mr. Loco s níž nedávno vydali desku Balkan Trip. Brzy je tak můžete i s aktuální nahrávkou zachytit na tuzemských pódiích. Díky kterým nástrojům deska vznikla a co se chystá, nám Filip prozradil...

Na čem právě pracuješ?

Před nedávnem jsme dokončili naši desku Balkan Trip, takže o komponování zatím slyšet nechceme, pilně koncertujeme a pilujeme live show.

Kytary, komba, bouzouki...

Hraju na Fender Stratocaster vyrobený na zakázku od Standy Papeže. Je to perfektní kytara, javorový krk a olšové tělo, aktivní elektronika s boostem na poťáku o 22dB, což je výborný na sóla, inspiroval mě Eric Clapton. Přes Line6 wireless posílám do pedalboardu. Konkrétně Midi switcher Mooer, který mi umožňuje přepínat až šest smyček najednou. Krabice mám standardní, tuner Boss TU2, Maxon OD9, Joyo US Dream, Mooer Yellow Comp, Phazer Mooer Liquid.

Kombo používám Fender 65 Deluxe reverb, má neuvěřitelný čistý zvuk. A dále hraju na akustickou kytaru a bouzouki, které používám LR Buggs Para DI.

Poslední dobou zkouším na živé koncerty Radial JDX, má překvapivě transparentní zvuk, sytost, a dynamiku, pro nahrávání ve studiu samozřejmě s mikrofonem, nejlépe několika.


Jaký je nejhorší nástroj, co jsi kdy držel v ruce?

Nejde o špatné nástroje, ale o špatné prsty... (smích)

Co by sis rád pořídil do sbírky?

Toho je hromada, nelze přesně říci, co všechno, jde o to, upřednostnit to, co mi přinese užitek. V mém případě další kytara s humbuckery, nejlépe Gibson, Les Paul Custom.

Nejhorší muzikantský zlozvyk?

Číst na koncertech party z taháku, not, ipadu, telefonu, papíru apod. !!!! To je jako by herci v divadle při představení neuměli svůj text. Nemyslitelné. Paradoxně čím „větší profík“, tím častější. Hlavně ti studovaní jakoby to brali za samozřejmost.Nejlepší hudební zážitek?

Toho je hrozná kupa, nedá se přesně popsat, co bylo nejlepší, ale za posledních pár let mne nadchnul koncert Bruno Marse, o to víc, že jsem se na něj moc netěšil a neočekával velkou show. Jednoznačně nejlépe znějící živá kapela, frontman je famózní, zpěv nezapomenutelný, show plná energie a vtipné choreografie, to vše podtrhl zvuk!

www.facebook.com/mrlococz
www.mrloco.cz