Frontman šmíruje u Marka Babušiaka

Bratislavskou skupinu Saténové ruky tvoří dlouholetí přátelé a hudební fajnšmekři. Kapela vznikla spontánně během silvestrovské dovolené v dnes již neexistujícím penziónu Villa Aida v obci Hodruša-Hámre, kde Vlado Janček a Bebe vymysleli pro ukrácení chvíle svým rodinám několik písniček. Mezi nimi i první singl s dadaistickým textem Príbor. Později se k dvojici přidal Marek Kasko Babušiak, tvořící s Jozefem Lipou kompletní sestavu Saténových rúk.

Dle vlastních slov hraje čtveřice primitive rock a post šansón. S nadhledem pak o své tvorbě hovoří jako o nesprávné odpovědi na britpop a správné odpovědi na slovenský pop i český underground. Jejich debutové album Bozkávám získalo hned dvě ocení Radio_Head Awards v kategoriích Debut roku a Album roku (cena kritiků).

Letos v létě kapela vydala své druhou desku Tretí album a ve čtvrtek 28. září se chystá zahrát v pražském klubu Café V lese. Skvělá příležitost si u Marka Babušiaka trochu zašmírovat.Na čem právě pracuji?

Nedávno sme s kapelou Saténové ruky vydali nový album (Tretí album), takže sa venujeme hlavne koncertovaniu. Onedlho sa chystáme hrať aj do Čiech (Praha, Tábor). Okrem toho chceme nahrať pesničku pre vinylovú výberovku nášho obľúbeného Nu Spirit Clubu v Bratislave.

Mé vybavení?

Gitary: Vox Mark III sunburst, Fender Jagstang Electric blue,
Bass: Jolana Kolor Bass, Aria STB Jazzbass,
Drum machine, sampler: Korg ElecTribe SX (ESX-1),
Organ: Farfisa Professional Duo, Casio VL-1,
Bass Combo: Ampeg BA300,
Guitar combo: Crate V50-112,
Pedals: George Dennis GD-95 Super Phaser Volume, Digitech Hot Head, Line 6 DL4, Electro Harmonix Double Muff, Behringer Distortion Modeler DM100, Danelectro Cool Cat Tremolo.Oblíbený kousek vybavení?

Vintage Farfisa Professional Duo.

Nejhorší nástroj, co jsem držel v ruce?

Jolana Iris.

Co bych si rád pořídil do sbírky?

Acid Fuzz Sonic Boom (p2p).

Nejhorší muzikantský zlozvyk?

Časté nastavovanie krabičiek počas koncertu, úspešne som sa ho zbavil.

Největší hudební zážitek?

Šok pri prvom počúvaní albumu The Velvet Underground & Nico cca 1990, koncert Spiritualized 1. 5. 2004 v Paláci Akropolis a koncert The Make-Up v klube 007 cca 1997.