Frontman šmíruje u Martiny Trchové

Muzikantka, cestovatelka a také výtvarnice Martina Trchová získala nedávno cenu Anděl za aktuální desku Holobyt. Úplně prázdný byt ale asi nemá, přinejmenším mu vévodí kytara. Prozradila nám, jak tráví léto i s čím si teď nejvíce vyhraje.

S kapelou si teď plně užíváme ocenění Anděl, daří se nám hrát dost koncertů a festivalů v plné sestavě a to i s hostujícím multiinstrumentalistou Bharatou Rajnoškem (saxofony, klarinet, křídlovka, flétna), což je pro nás veliká radost. Pomalu začínám přemýšlet o přejmenování z Tria na něco většího, protože nás bývá i šest a je to matoucí (smích). Ale na druhou stranu mi to dává benevolenci vystoupit v podstatě v jakkoliv očesané verzi. Letos snad kromě zpěvu se samotnými bicími můžou posluchači uslyšet během léta všechny kombinace.


Zároveň mě teď hodně zajímá zvuk, kterého jsme schopna úplně sama jako písničkářka. Po několika letech jsem znovu sáhla na elektrickou kytaru, kterou jsem si kdysi dávno koupila v bazaru. Je to Epiphone Sheraton a najednou vůbec nemůžu pochopit, že jsem ji tak dlouho nechala ležet ladem. Je nádherná, hladivá i drsná... a je moje. Vrátila mi chuť do života a já jsem po pauze opět začala psát písničky.

Za poslední roky jsem hodně spoléhala na kapelu a na kytaru skoro nehrála, teď jsem se ale odstěhovala daleko od kluků, a tak je mi mezi koncerty doma hlavní společnicí právě moje Epiphonka. Dokoupila jsem si k ní dvě skvělé krabičky BB pre amp a Flashback od TC Electronic (delay a looper) a v tomhle světě tří hraček si teď úplně vystačím. Tou nejoblíbenější je mi teď asi efekt BB, aneb bíbíčko. To je tedy opravdu milá hračička a konečně mi pomohla dostat se z něžné polohy do té trochu drsnější. A až se vyřádím a objevím všechno, co tyhle věci umí, chtěla bych si koupit loop station od Bosse RC-300 a experimentovat se zpěvem.


A co je můj nejhorší zlozvyk? Tak na to mám téměř banální odpověď. Jako zpěvačka potřebuju mikrofon s kabelem. Jak mi někdo dá do ruky bezdráťák, jsem ztracená. Prostě ráda namotávám (smích).

www.trchova.cz
www.facebook.com/martinatrchovatrio