Fryette Valvulator GP/DI Direct Recording Amp

Firma Fryette Amplification renomovaného vývojáře kytarových zesilovačů Stevena Fryetteho, dříve známá pod značkou VHT, zahájila sériovou výrobu inovovaného recordingového aparátu Fryette Valvulator GP/DI Direct Recording Amp s analogovou, celolampovou koncepcí, která na rozdíl od mnohých podobně orientovaných digitálních systémů nabízí identické zvukové vlastnosti, dynamiku a feeling jako reálné zesilovače.

Multifunkční zařízení se čtyřmi preampovými elektronkami (1 x 12AX7WB, 2 x 12AX7AC a 1 x 12DW7) je možno použít nejen k nahrávání, ale také jako direct box a díky zabudovanému 1W koncovému stupni jej můžete připojit i k boxu. Čelní panel z broušeného hliníku je osazen předzesilovací sekcí s trojicí přepínatelných modů - Clean, Deliverance (old school crunch) a Pittbull s agresivním zvukem stejnojmenné série aparátů, dvěma potenciometry gainu, spínačem pro zvýšení zkreslení a pasivními, třípásmovými korekcemi.

Výkonová jednotka Master disponuje spínačem Deep/Tight ovlivňujícím míru nejnižších pásem, celkovou hlasitostí a ovladačem Dynamics s patentovaným obvodem SAG, pomocí něhož lze dosáhnout typické komprese a dynamické odezvy vytaveného lampového power ampu. Speaker simulator Cab+Mic je ovládán potenciometry Contour (frekvence středů) a Emphasis (výšky) a switchem Air/Bite pro nastavení úhlu emulovaného mikrofonu. Ovladačem Level ovlivňujeme hlasitost sluchátek a výstupu Direct 2.

Na zadní straně šasi najdeme výstupy Line a Speaker s přepínačem impedancí 8/16 Ohm, vstup Aux In (nahrazuje čelní nástrojový vstup) s volbou citlivosti a oddělenou sluchátkovou sekci se stereo výstupem, vybavenou mini jackem Program In pro připojení externího audio zdroje a stereo efektovou smyčkou určenou pouze pro tuto jednotku.

Dvojice direct výstupů vybavených klasickými jacky i XLR konektory mají rozdílné funkce - Direct 2 je výstupem pro režimy Amp a Cab+Mic, zatímco z výstupu Direct 1 jde neovlivněný, pouze lampovým bufferem ošetřený signál pro případný reamping nebo další úpravy. Fryette Valvulator GP/DI by měl být samozřejmě dostupný i v evropské verzi a to za cenu necelých 800 dolarů.