Gibson končí s podporou softwaru Cakewalk
Překvapivou zprávu vydalo vedení společnosti Gibson, které oznámilo, že firma přestává podporovat vývoj softwarových produktů koncernové značky Cakewalk, mezi něž patří populární DAW aplikace Sonar, virtuální synth Raptor, plug-iny Drum Replacer, L-Phase a další software. Podle vyjádření jednoho z manažerů Gibsonu se firma v tomto segmentu rozhodla soustředit na rozvoj audio zařízení dceřiné značky Philips.
Podle slov technického ředitele Cakewalku Noela Borthwicka budou firemní servery nadále fungovat a uživatelům se nezmění možnosti ani způsob přístupu k online datům. Pro toto přechodné období byl vytvořen specializovaný tým, jenž bude nadále zajišťovat chod komunitního systému, nicméně mají být dočasně pozastaveny měsíční aktualizace programu Sonar.
Cakewalk, sídlící v americkém Bostonu, prorazil na trh v roce 1987, kdy jeho zakladatel Greg Hendershott představil první MIDI sekvencer a firma se poté vypracovala na post celosvětově významného hráče na poli digitální audio-techniky. Značka po letech přešla pod koncern Roland, od kterého ji v roce 2013 převzal Gibson a zařadil ji do divize Pro-Audio společně s produkty Onkyo, Cerwin Vega nebo KRK.
Nezbývá než doufat, že se Cakewalku podaří svou situaci stabilizovat a firma nepůjde ve stopách značky Opcode (tvůrce DAW Vision), která po převzetí v roce 1998 a smělých plánech do budoucna, ukončila vývoj svých aplikací už o rok později. Společnost Cakewalk s více než třicetiletou tradicí a velkou řadou příznivců má stále co nabídnout, ať je to několik verzí populárního Sonaru, řadu kvalitních samplů a efektů nebo nový přírůstek v podobě intuitivně řešeného plug-inu Momentum s možností 4 stopého nahrávání, editace, loopingu apod.
Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.