Gibson Mick Ralphs 1958 LP Standard #8 7049 Replica

V nabídce Gibsonova Custom Shopu se objevil signovaný model, věnovaný britskému kytaristovi a zakladateli kapel Mott The Hoople a Bad Company Micku Ralphsovi. Nástroj s označením Mick Ralphs 1958 Les Paul Standard #8 7049 Replica je kopií Ralphsova vintage Les Paulu z roku 1958 s výrobním číslem 8 7049, který si kytarista pořídil v sedmdesátých letech na americkém turné s Bad Company.

Nástroj v úpravě relic má korpus z výběrového, lehkého mahagonu a topu ze dvou plátů plamínkového javoru. Mahagonový krk s profilem Replica '58 C-shape, přesně kopírující originální předlohu pomocí digitálního skenu, je doplněn palisandrovým hmatníkem o radiusu 12 palců s 22 pražci medium-jumbo, celulózovými polohovými značkami a nylonovým ořechem s šířkou 42.8 mm.

Kytara je vybavena dvojicí speciálně pro tuto verzi navržených humbuckerů Custombucker s magnety Alnico III, uložených v patinovaných kovových pouzdrech. Snímače jsou ovládány samostatnými potenciometry hlasitostí a tónových clon CTS (500 kOhm) s kondenzátory Bumblebee a třípolohovým přepínačem Switchcraft.

Hardware se zašlým niklovaným povrchem sestává z klasického hliníkového struníku, pevné kobylky tune-o-matic ABR-1 a ladicích strojků Aged Kluson Deluxe Single Band. Veškeré plastové komponenty jsou vyrobeny z podobných směsí jako u modelů z 50. let a stejné je i složení lepidla použitého pro spoj krku a připevnění horních klenutých desek k základně korpusu.

Limitovaná edice Gibson Mick Ralphs 1958 LP Standard #8 7049 Replica z produkce Custom Shopu bude dostupná v transparentním laku Ralphs Burst za cenu cca 7 500 dolarů včetně pevného pouzdra a certifikace.