Gibsony Les Paul a ES-335 Custom z edice Ultima 2017

Nástroje Gibsonu s označením Ultima vyráběných ve firemním Custom Shopu patří k výjimečným modelům. Naplňují mimořádné nároky na detailní a bezchybné řemeslné zpracování a to hlavně z důvodu bohatých, ručně vkládaných intarzií hmatníku a korpusu. Gibson si na letošní rok připravil hned dvojici těchto modelů ve verzích Les Paul Custom Ultima a vůbec poprvé se do elitní designové řady dostává i pololubový ES-335 Custom Ultima.

Obě varianty s mahagonovými krky se subtilnějším profilem Medium-C mají ebenový hmatník s 22 středně silnými pražci, vykládaný po celé délce pravou perletí a abalonem v designovém stylu "Tree Of Life" a tyto prémiové materiály byly použity i pro tvorbu ozdobného lemování horních hran těla.

Korpus Les Paulu je vyroben z tradičního mahagonového masivu s klenutou horní deskou, kterou tvoří dva kusy javoru s výraznou obláčkovou kresbou, zatímco ke stavbě těla ES-335 byl použit laminovaný javor. Kytary s klasickou gibsonovskou menzurou 24.75 palce mají nulté pražce (šířka 42.85 mm) z corianu, což je směs přírodních minerálů a čisté akrylátové pryskyřice.

Přenos zvuku obstarává dvojice humbuckerů 57 Classic postavených na bází původních snímačů Gibson PAF, které jsou doplněny samostatnými hlasitostmi a tónovými clonami s impedancí 2 500 kOhmů a páčkovým spínačem Switchcraft. Hardware sestává ze struníku stop bar, pevné kobylky tune-o-matic a luxusních ladicí strojů Grover Imperials s perleťovými rondely ve stylu art deco. Veškeré kovové komponenty jsou provedeny ve zlatém chromu.

Gibson Les Paul Ultima 2017 za cenu cca 9 000 dolarů bude nabízen v povrchové úpravě Heritage Cherry Sunburst nebo šedostříbrném transparentním laku Cobra, model ES-335 Custom Ultima
v zeleném metalickém laku Inverness Green vyjde na cca 8 000 dolarů. Sběratelské nástroje budou dodávány v pevném pouzdře a s příslušnou certifikací.