Gibsony Neon Modern Les Paul Axcess Custom

Gibson si letošní podzim vyhradil pro premiéru nové limitované série kytar Neon Modern Les Paul Axcess Custom v zářivých barvách evokujících designový styl osmdesátých let. Pět kousků z novinkové edice Custom Shopu je vybaveno uzamykatelným vibratem, ergonomickým spojem těla a krku a push/pull rozepínáním cívek snímačů.

Lehce ztenčený mahagonový korpus s frézovanou horní hranou zadní části a javorovým topem je doplněn lepeným mahagonovým krkem se subtilnějším profilem Slim-C a spojem Axcess umožňujícím bezproblémový přístup levé ruky k nejvyšším polohám. Hmatník ze speciální směsi Richlite nese 22 jumbo pražců a pro sérii Custom typické obdélníkové značky.

Kytary jsou osazeny dvojicí firemních humbuckerů - kobylkovým modelem 498T a krkovou verzí 496R, oba snímače mají čtyřžílovou kabeláž a nabízejí tak rozepínání jejich cívek pomocí push/pull potenciometrů tónových clon doplněných ovladači samostatných hlasitostí a klasickým třípolohovým přepínačem Switchcraft.

Hardware v černém laku sestává z uzamykatelného vibrata Floyd Rose, zámků strun na nultém pražci, osvědčených mechanik Grover a k nástrojům budou dodávány také popruhové zámky. Řada Gibson Neon Modern Les Paul Axcess Custom nabídne varianty v barevných úpravách Neon Blue, Neon Pink, Neon Orange, Neon Yellow a Neon Green. Oficiální ceny pro americký trh se mají pohybovat pod hranicí 4 900 dolarů včetně pouzdra a certifikace.

Tagy: