Harmonizer TC Electronic Quintessence

Harmonizer, přidávající k reálnému tónu další generované intervaly a vytvářející tak souzvuk několika not, patří už řadu let k oblíbeným efektům mnoha kytaristů, klávesistů a zvukových experimentátorů. Dánský TC Electronic nyní přichází s novým modelem této kategorie, který nese označení TCE Quintessence a kromě přehledného ovládání je vybaven také funkcí MASH integrovanou v nášlapném footswitchi.

Krabička je vybavena trojicí rotační spínačů a jedním potenciometrem - Key slouží k volbě klíče (CDEFGAH) v němž se chceme pohybovat, Scale určuje církevní stupnici (iónská, dórská, frygická, lýdická, mixolýdická, aeolská, lokrická) a pozici Custom s defaultně nastaveným lokrickým modem lze navíc využít v kombinaci s funkcí Tone Print.

Ovladačem Mix nastavujeme poměr mezi čistým a efektovaným signálem, přičemž první z nich není díky Analog-Dry-Through obvodu nijak negativně ovlivňován a zachovává si původní charakter. Rotační spínač Harmony s 11 polohami přidává vybrané intervaly (tercie, kvarty, kvinty, sexty) po samostatných tónech nebo dvojzvucích a režimy uložené na posledních třech pozicích TP1, TP2, TP3 je možno nahradit presety z online knihovny Tone Print.

Kromě toho zde najdeme také dva malé páčkové přepínače - první s označením # posunuje vybraný klíč o půltón nahoru a spínačem Latch/Momentary určujeme režim hlavního footswitche, na který je navázána také funkce MASH, jež pracuje v několika různých modech v závislosti na nastavení polohy přepínače Harmony.

Efekt je vybaven dvojicí vstupů a výstupů, takže zvládá i tzv. true stereo zapojení, což uvítají především klávesisté, nechybí USB konektor, napájení obstarává 9V adapter nebo baterie a uvnitř šasi jsou ukryty mini-switche pro nastanení bufferovaného nebo true bypassu a funkce Kill-Dry. Harmonizer TCE Quintessence se na pultech evropských obchodů objeví pravděpodobně koncem října za cenu okolo 165 eur.