Inovovaná cestovní akustika Furch Little Jane LJ10-CM

Český výrobce akustických nástrojů Furch, jehož modely se ve světě s úspěchem prosazují i v konkurenci tradičních amerických a japonských značek, přichází s inovovanou verzí cestovní akustiky nesoucí označení Little Jane LJ10-CM, jejíž chytře řešená konstrukce umožňuje složit kytaru do polstrovaného pouzdra o rozměrech pouhých 47 x 37 x 17 cm.

Korpus s mahagonovou zadní deskou a luby má horní ozvučnou desku z červeného cedru a spoj s mahagonovým krkem disponuje novým typem mechanismu z lehkého a velmi odolného leteckého hliníku, což přispívá k potřebné stabilitě a složení/rozložení kytary je otázkou chvilky. V horním lubu se nachází čtvercový otvor s plastovými hranami, který slouží pro uložení krku v cestovní poloze a zároveň jako další ozvučnice.

Kromě toho je od krku z afrického mahagonu odpojitelná i hlavice v místě první pražcové polohy, ebenový hmatník s 18 pražci má radius 400 mm, za kovovým nultým pražcem s šířkou 45 mm je umístěn ořech Monel Zero s integrovaným srážečem strun a menzura nástroje byla vypočtena na 615 mm.

Struny jsou v kobylce s ebenovou základnou a kompenzovaným sedlem TUSQ s roztečemi 55 mm ukotveny pomocí ebenových kolíčků, ladění obstarávají uzamykatelné celokovové strojky Furch s převodem 15:1 a dohmat je seřízen na struny Elixir Ph-Br Nanoweb 12-53.

Inovovaný model cestovní akustiky Furch Little Jane LJ10-CM bude dodáván v přírodním laku s úpravou Open-Pore pozitivně ovlivňující rezonanci a sustain a v českých obchodech by se měl představit v průběhu října za cenu okolo 25 000 Kč včetně speciálního pouzdra. Koncem listopadu se v distribuci objeví i model LJ 10-SR s identickou konstrukcí, palisandrovým tělem a horní deskou ze smrku Sitka. Obě varianty bude možno na přání osadit snímačem a elektronikou firmy L.R. Baggs.