Přejít k hlavnímu obsahu
Stanley -

Jet City Shockwave: buldozer pro kytaristy

Firma Jet City na sebe už od svého založení před sedmi lety upoutává pozornost nejen kvalitními a cenově dostupnými celolampovými zesilovači, ale také svými efekty. Jejich Shockwave patří do rodiny distortionů. Krabiček, které aktuálně u kytaristů patří mezi nejvyhledávanější.

Jak to vypadá?

Robustní konstrukce efektu vyrobená z oceli a hliníku se sice díky své velikosti a poctivé váze ve vašem pedalboardu jen tak neschová, ale na druhou stranu díky tomu působí velmi odolně. Takže obavy o její život můžete během hry klidně hodit za hlavu a na krabičku nemusíte mít strach trochu rázněji dupnout. Design krabičky je strohý, ovládání přehledné a jednoduché, není nad čím si lámat hlavu. Ostatně v tom je také hlavní filosofie firmy – vše je podřízeno hlavně dokonalému zvuku. Tudíž na černomodré krabici naleznete toliko tři potenciometry Gain, Tone, Volume, spínač a kontrolní LED diodu. Na bocích pak vstupní a výstupní jack a zdířku pro připojení napájení (9V).

Jak to hraje?

Předně krabička disponuje funkcí True Bypass, tudíž v nesepnutém stavu nijak neovlivňuje signál. Po sešlápnutí krabičky se rozsvítí modrá kontrolní LEDka, jejíž svit rozhodně nepřehlédnete, neboť svítí opravdu hodně intenzivně. Při nastavení potenciometru Gain na cca třetinu dostaneme parádní "british" crunch. Naprosto klasický rockový zvuk, skvěle reagující na dynamiku hry, který mě osobně hodně bavil a při laborování spolu s potenciometrem Tone jsem docílil několika velmi zajímavých a inspirujících zvukových barev.

Při Gainu zhruba na polovině dráhy už byl zvuk pěkně "šťavnatý" a hutný, tóny pod rukou začaly nádherně zpívat a znatelně se prodloužil sustain. Prostě zvuk, který můžete dobře znát z hardrockových či metalových nahrávek ze 70. a 80. let. A při vytočení Gainu na maximum se pak už přirozeně ztrácí dynamika na úkor dravosti a opravdu velké míry zkreslení, ale zvuk je stále ještě celkem čitelný a nezahlcuje se. Hutné riffy jdou z pod rukou skoro samy a držíte-li v nich zrovna sedmistrunku, je to jednoduše zvukový buldozer.

Závěr

Krabiček typu distortion je na trhu nepřeberné množství. Pokud hledáte takový, který bude znít zajímavě a použitelně při prakticky jakémkoliv nastavení, nabídne vám hned několik úrovní a barev zkreslení pouhým otočením jednoho potenciometru a navíc vás finančně příliš nezatíží (cca třináct stovek), může být Shockwave tou pravou volbou.

Tagy Jet City Shockwave Distortion

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Stanley
Mé muzikantské motto: "Když se ti něco nelíbí, tak to nehraj. Ale nejdřív se to pořádně nauč..."
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY