JOYO BanTamP Jackman: pololampový mrňous s Bluetooth

Do série malých hybridních zesilovačů řady BanTamP z produkce asijské značky JOYO přibyl kousek v podobě modelu BanTamP Jackman vybaveného bezdrátovou technologií Bluetooth. Dvoukanálová předzesilovací jednotka nabízející tradiční britský sound je osazena elektronkou 12AX7 a tranzistorový koncový stupeň poskytuje výkon 20 W při impedanci 8 ohmů.

Elektronika zesilovače o rozměrech 163 x 110 x 140 mm a hmotnosti 1.2 kg je ukryta v odolném šasi z ohýbaného ocelového plechu a na jednoduše řešeném hlavním panelu najdeme nástrojový vstup, potenciometry gainu, tónové clony, celkové hlasitosti a trojici dvoupolohových páčkových spínačů pro funkci Power, aktivaci Bluetooth a přepínání mezi čistým a zkresleným zvukem.

Výrobce optimalizoval vstupní obvod pro bezproblémové použití předřazených krabiček, takže můžete v kombinaci s čistým kanálem využít např. oblíbený overdrive nebo jím ve spojení se zkresleným zvukem dosáhnout agresivnějšího high-gainového soundu.

Na zadní straně je umístěna Bluetooth anténa, minijackový sluchátkový výstup, zdířka pro firemní 18V 2.0 A adapter, který je součástí balení, jackový audio výstup s minimální impedancí 8 Ohmů a send a return sériové efektové smyčky, takže aparát lze v případě potřeby využít i jako samostatnou koncovou jednotku.

JOYO BanTamP Jackman s marshallovsky orientovaným charakterem je ideální volbou nejen pro domácí cvičení, ale s výkonem 20 W zvládne i menší koncertní akce nebo jamy s umírněným bubeníkem. Novinka by se měla v této době už začít objevovat na evropském trhu za cenu okolo 180 eur. Kromě Jackmana tvoří tuto řadu modely Meteor vycházející z aparátů značky Orange, Vivo (Brown Sound), Zombie (Mesa Boogie), Atomic (Vox AC30) a BlueJay (Fender Blues Junior).