Kombo Supro 1688T Big Star a box Supro Titan

Jen několik týdnů po premiérovém představení komba 1600 Supreme přichází americký butikový výrobce Supro s dalšími novinkami, kterými jsou dvoureproduktorový model celolampového komba 1688T Big Star z řady 1964 Reissue a přídavný box 1742 Titan ze série Retro, doporučovaný ke kombinaci se stejnojmenným aparátem.

Koncový stupeň Supra 1688T Big Star s dvojicí elektronek 6973 je zapojen ve třídě A a poskytuje výkon 25 W. Dvoukanálový předzesilovač se čtveřicí lamp 12AX7 od Electro Harmonix produkuje oproti ostatním kombům tohoto výrobce agresivnější sound a v interakci se saturovanou koncovou sekcí nabízí skvělou dynamickou odezvu a přirozený sustain.

Hlavní panel je osazen dvěma paralelně zapojenými nástrojovými vstupy se samostatnými hlasitostmi a tónovými clonami a automatickým linkingem (pokud je jack zasunut pouze do prvního vstupu, je paralelně aktivován i druhý kanál). Stejně jako u předlohy ze šedesátých let je basové pásmo u prvního kanálu nastaveno o oktávu níže než u druhého vstupu, což v případě mixu obou kanálů dodává zvuku na variabilitě, průraznosti a objemu.

Mezi oběma kanály lze přepínat předřazeným A/B boxem a aparát je vybaven i lampovým tremolem s ovladači rychlosti a hloubky vlny. O přenos zvuku se starají dvě speciálně navržená dvanáctipalcová repra Eminence Supro DT12 a šasi ve stylovém modrém tolexu Blue Rhino má rozměry 71 x 46 x 26.5 cm.

Ideální kombinaci k malému kombu Titan 1×10 představuje přídavný kabinet 1742 Titan s dvanáctipalcovým reproduktorem Eminence Supro HP12 o impedanci 8 Ohmů disponující dvoupalcovou cívkou a výkonem 75 W. Box s uzavřenou konstrukcí je vyroben z kvalitní překližky, má rozměry 49 x 24.5 x 36 cm a hmotnost 13 kg.

Kombo Supro 1688T Big Star a box Supro Titan by měly do evropských obchodů dorazit v průběhu srpna, ceny pro americkou část trhu se pohybují okolo 1 800 dolarů (kombo) respektive 450 dolarů v případě kabinetu.

Tagy: