Kompaktní polyfonní oktaver TCE Sub ’N’ Up Mini

Jak je u společnosti TC Electronic už nějakou dobu zvykem, dostávají vybrané krabičkové efekty po čase své menší následovníky, které značka řadí do série Mini. Zatím posledním přírůstkem této edice je kompaktní model polyfonního oktaveru TCE Sub ’N’ Up Mini, jenž z důvodů rozměrů šasi sice postrádá hardwarové ovládání nejnižší SUB2 oktávy (nastavitelné přes TonePrint), ale kvalitou zvuku nijak nezaostává za svou větší předlohou.

Stejně jako u předchozího modelu je i mini-varianta vybavena oktávovým enginem druhé generace s přesnou a rychlou trakcí v polyfonním režimu a nadstandardními zvukovými vlastnostmi umožňujícími také věrnou emulaci soundu starších analogových mono oktaverů vyznačujících se organickým tónem s příjemným atakem.

Krabička je osazena potenciometrem Dry pro volbu hlasitostního poměru mezi efektovaným a originálním signálem, knoflíkem Sub nastavujeme výraznost spodní oktávy a ovladačem Up stejný parametr horní oktávy. Navíc v případě, že budete chtít využít i druhou spodní oktávu tak ji můžete do zvuku zařadit pomocí firemní aplikace TonePrint, stejně jako v ní vybírat mezi třemi typy režimů Poly, Classic, TonePrint nebo dokonce přidat do presetu modulaci.

Konektivita sestává z asymetricky uloženého jackového vstupu a výstupu, USB portu Mini-B pro TonePrint editaci, upload presetu nebo update firmwaru a zdířky 9V adapteru. Nášlapný footswitch je defaultně zapojen v true bypass režimu, ale díky malému DIP spínači uvnitř efektu jej lze přepnout i do bufferovaného modu. První kousky novinky z produkce TC Electronic by se měly v těchto dnech už začít objevovat na trhu za cenu cca 100 eur.