Korg Minilogue: nová generace polyfonního analogového syntetizeru

Japonský Korg se po dlouhé době rozhodl navázat na v osmdesátých letech obrovsky úspěšný model analogového syntezátoru Korg Poly 800 MK2 a přichází na trh se zbrusu novou generací čtyřhlasého polyfonního analogového syntetizeru Korg Minilogue osazeného 37 klávesami, řadou funkcí, programovatelnou pamětí, sekvencerem a efektovou jednotkou. Kompaktní zařízení o rozměrech 500 x 300 x 85 mm váží pouhých 2.8 kg.

Základní nabídku tvoří osm oscilačních modů (Poly, Duo, Unison, Mono, Chord, Delay, Arp a Side Chain), sekce VCO 1 a VCO2 disponují funkcemi Octave, Wave (Saw, Triangle, Square), Pitch a Shape a druhou z nich lze ještě modulačně upravovat (Cross Mod Depth, Pitch EG Int, Sync, Ring). Filtrace sestává z potenciometrů Cutoff, Resonance a EG Int a trojice spínačů pro typ filtru (2-Pole/4-Pole), Keytrack a Velocity. Samozřejmostí je AMP EG/EG s ovladači Attack, Decay, Sustain, Release, plynulé nastavení tempa, volba oktáv a přehledný Mixer.

Banka je rozdělena na 100 továrních a 100 uživatelských presetů a ke každému programu je možno přiřadit 16-ti stopý sekvencer, modulace nebo delay. Ten má kromě regulátorů Time a Feedback také tónovou clonu (hi-pass filter) a zařadit jej můžete před nebo za filtrační jednotku.

Spodní část šasi tvoří ocelový plech, na hlavní panel byl použit eloxovaný hliník a čelní strana je z mořeného dřeva v jehož výřezu jsou umístěny DIN zásuvky MIDI In a Out, USB B, sluchátkový výstup 6.3 mm, vstupy Audio In a Sync In, hlavní výstup a Sync Out. Součástí balení je adapter DC 9V. Korg Minilogue bude na evropském trhu dostupný koncem ledna, cena pro USA byla nastavena na cca 500 dolarů.

Tagy: