Kytary Cort/Manson M-Jet a Classic TC

Prvním výsledkem spolupráce asijského Cortu a britské butikové firmy Manson Guitar Works byla signatura MBC-1 z roku 2015, postavená dle specifikací kytaristy Muse Matthewa Bellamyho. Nyní se pokračující kooperace obou společností otiskla do dvou nových modelů s označením M-Jet a Classic TC, s korpusem Manson MA inspirovaným nestárnoucími liniemi Fenderu Telecaster.

Obě verze se liší hardwarem, typem snímačů, povrchovou úpravou a počtem pražců. K lipovému tělu je pomocí čtveřice vrutů připevněn krk z jednoho kusu javoru nesoucí palisandrový hmatník, na kterém najdeme 24 (M-Jet) nebo 22 (Classic TC) jumbo pražců a na korpusové straně krku také šroub nastavující výztuhu krku.

Model M-Jet s polohovými značkami ve stylu čínských znaků je osazen dvěma pasivními humbuckery Manson s vysokým výstupem, takže na své si přijdou hlavně hráči tvrdších stylů, kde prim hraje masivní, zkreslený sound. Jednoduše koncipované ovládání sestává ze společné hlasitosti a třípolohového switche. Struny jsou ukotveny ve struníku stopbar a přes pevnou kobylku tune-o-matic míří do uzamykatelných ladicích strojků. Veškeré kovové součásti jsou v černém chromu.

Tradičněji pojatý Classic TC je vybaven dvěma single coily, bílým pickguardem, klasickou telecasterovskou kobylkou se strunami skrz tělo, doplněnou uzamykatelnými mechanikami a na kovové destičce najdeme potenciometry společné hlasitosti, tónové clony a páčkový třípolohový přepínač.

Cort/Manson M-Jet bude dodáván v matně černém provedení Dry Satin Black a Classic TC bude dostupný v transparentním laku Scotch Blonde Natural nebo v efektním odstínu Blue Ice Metallic. Novinky se na evropském trhu představí pravděpodobně na přelomu dubna a května a oficiální cena by neměla překročit hranici 550 Euro.