Lampové aparáty Victory RK50 Richie Kotzen

Pro kytaristu Richieho Kotzena v minulosti navrhl designér britské značky Cornford Martin Kidd 100 W zesilovač RK 100 a spolupráce obou protagonistů pokračuje i poté, co Kidd přestoupil na post šéfkonstruktéra firmy Victory Amplification. Důkazem jsou Kotzenovy nové signované aparáty v podobě kompaktního komba Victory RK50C, zesilovače RK50H a 1x12 boxu Victory V112-WW-65.

Kombo i zesilovač ze speciální série v bílé barvě disponují jednokanálovým preampem (3x12AX7) postaveným částečně na koncepci Cornfordu RK 100 a koncová sekce o výkonu 50 W s dvojicí elektronek 6L6 nebo EL34 (výměna po přepnutí Bias switche) vychází ze zapojení Kotzenových oblíbených Marshallů Super Lead.

Vzhledem k tomu, že Kotzen využívá zkreslení především z multiefektu Tech21 RK5 Fly Rig, byl na jeho přání předzesilovač aparátu osazen minimem obvodů, což se odrazilo i v jednoduchosti jeho ovládání sestávající pouze z potenciometrů Gain a Tone plus Masteru pro nastavení celkové hlasitosti výkonové jednotky.

Obě verze mají také ovladač integrovaného reverbu (kombo - pružinový, hlava - digitální) a knoflíky Speed a Depth pro nastavení rychlosti a hloubky tremola. Třípolohový páčkový přepínač funguje ve střední poloze jako klasické Standby a v krajních polohách lze volit mezi výkonem 9 a 50W. Pro zvýšení nakreslení je v preampu zařazen i vypínatelný boost.

Zadní strana je vyhrazena pro síťový spínač, trojici výstupů (1x16, 1x8 nebo 2x16 Ohm), send a return sériové efektové smyčky, dvě zdířky pro footswitche reverbu, tremola a boostu (ten je také aktivovatelný tlačítkem), tři konektory a malý potenciometr nastavující Bias elektronek a přepínač Speaker Damping ovlivňující gain a basovou odezvu koncové sekce.

Kombo využívá 12palcový reproduktor Celestion G12H-65 Creamback a stejný typ měniče s impedancí 16 Ohm najdeme i v externím uzavřeném kabinetu V112-WW-65 s dvojicí paralelně zapojených vstupů a rozšířeným skeletem (tzv. widebody) pro lepší projekci spodních frekvencí. Novinky by se měly na evropském trhu představit zřejmě v druhé polovině října za následující ceny: kombo RK50C - cca 1 860 eur, zesilovač RK50H - cca 1 130 eur a box V112-WW-65 - cca 520 eur.