Lampový preamp Carvin X1

Kalifornská firma Carvin Audio, která svou nástrojovou produkci před časem převedla pod značku Kiesel, přichází na trh s dalším podlahovým kytarovým předzesilovačem (prvním byla verze Legacy VLD1 vycházející z aparátů Steva Vaie) tentokrát pod označením X1, jenž přináší zvuk preampu starší kolekce lampových zesilovačů Carvin X-100B.

Hlavy a komba Carvin X-100B/X-50B představovaly pro značku páteřní edici daného segmentu a Carvin s ní slavil úspěchy i na českém trhu, kde se začátkem devadesátých let tyto aparáty prodávaly ještě za valuty v žižkovské Bořivojově ulici a ve svém arzenálu je tehdy měla řada známých kytaristů (pokud si dobře vzpomínám, tak např. Petr Roškaňuk nebo Michal Pavlíček).

V základu dvoukanálový předzesilovač osazený elektronkami 12AX7 je uložen v bytelném kovovém šasi se sníženým panelem nabízejícím potenciometr hlasitosti čistého kanálu Rhythm, společné čtyřpásmové korekce, hlasitost a gain zkreslené větve Lead plus celkový master.

Kromě tohoto je zde vypínatelný pětipásmový grafický ekvalizer (75, 150, 500 Hz, 1.5, 3 kHz) se zdvihem +- 12 dB a podsvícením měnícím barvu podle zvoleného kanálu. Pět šedých čtyřhranných tlačítek nabízí funkce Bright, Rhy/Lead GEQ, aktivaci efektové smyčky a simulaci kabinetu s volbou 2x12/4x12. Kanály, navýšení gainu, ekvalizer i smyčka jsou přepínatelné také pomocí čtyř nášlapných footswitchů.

Konektivita sestává z nástrojového vstupu, výstupu do koncové jednotky nebo nahrávacího zařízení (cab sim) či sluchátek, sendu/returnu sériové smyčky, zdířky 12V adapteru (opačná polarita s centrálním kladným pólem) a také reproduktorového výstupu s min. impedancí 4 Ohmy navázaného na integrovaný 1W zesilovač, což představuje ideální řešení pro domácí cvičení. Oficiální cena flexibilního Carvinu X1 byla nastavena pod hranicí 450 dolarů.

Tagy: