Prototyp

Legendární ARP Odyssey je zpět

Společnost Korg oznámila, že pracuje na věrné kopii legendárního analogového syntezátoru ze sedmdesátých let – Arp Odyssey. Korg už stihnul představit svůj prototyp, na němž společně s Korgem spolupracuje samotný spoluzakladatel firmy ARP - David Friend. Do prodeje by se měl dostat po letních prázdninách.

Původní ARP Odyssey byl představen roku 1972 firmou ARP Instruments a na mnoho let se stal základní výbavou mnoha slavných muzikantů, přesto však patřil mezi levnější syntezátory na trhu. S několika drobnými úpravami se prodával až do roku 1981. ARP Odyssey je monofonní/dvouhlasý syntezátor (dle verze) a nabízí vše, co byste od analogového syntezátoru měli čekat. Slyšet ho můžete například v klasické funky/jazzové skladbě Chameleon – možná nejznámější nahrávce Herbieho Hancocka a Headhunters, kde byl použit pro basovou linku.

David Friend založil ARP Instruments spolu s Alanem Robertem Pearlmanem a byl také zodpovědný za ARP Odyssey a mnoho dalších produktů. V současné době se věnuje podnikání s technologiemi a vývoji dalších nástrojů. Cena ještě nebyla oznámena, doufejme, že bude příznivá.

David Friend
Odyssey Mk I (Model 2800)
Odyssey Mk II (Model 2813)
Tagy: