Limitky z edice PRS CE Satin Nitro 2017

Firma Paul Reed Smith si pro letošní rok připravila limitovanou edici populárních modelů kytar PRS CE, která bude pod označením Satin Nitro CE 2017 nabízena v pěti nových barevných úpravách Scarlet Sunburst, Faded Grey Black, Faded Grey Black Cherry Burst, Faded Grey Black Purple Burst a Faded Grey Black Jade Burst ošetřených transparentním nitrocelulosovým lakem v saténovém provedení.

Stejně jako ostatní nástroje řady CE dostane tato speciální edice šroubované javorové krky s moderním profilem Pattern Thin (tloušťka 1. pr. 19.8 mm) a novinkou jsou hmatníky z výběrového ebenu, který nahradil původní indický palisandr. Hmatník o radiusu 10 palců je osazen 24 středně silnými pražci a menzura byla vypočtena na 25 palců.

Základnu korpusu v přírodní úpravě tvoří masivní mahagon, na němž je nalepen bombírovaný top ze dvou javorových desek s plamínkovou kresbou, které dodávají zvuku potřebnou důraznost v oblasti vyšších frekvencí. Podobně jako v případě standardní edice CE byl u hlavice ponechán javorový finish.

Elektronika sestává z dvojice firemních humbuckerů - krkového 85/15 Bass a kobylkového 85/15 Treble, doplněných potenciometry hlasitosti, tónové clony s push/pull rozepínáním cívek pro dosažení singlového soundu a třípolohovým páčkovým přepínačem.

Hardware tvoří osvědčené vibrato PRS uchycené k tělu šesti šrouby a ladění obstarávají spolehlivé, zamykatelné strojky PRS Low Mass Locking s odlehčenou konstrukcí. Většina kovových komponent kromě masivních kobylkových kamenů je v niklovém provedení. První nástroje z limitované edice čítající 300 kusů se v těchto dnech už začínají objevovat na pultech českých obchodů za cenu cca 57 000 Kč včetně luxusního polstrovaného pouzdra.