Limitovaná edice PRS SE Bernie Marsden Ltd 2017

Výhradně pro evropskou část trhu je určena letošní speciální edice kytar Paul Reed Smith SE Bernie Marsden Signature Model Limited Run 2017, postavená podle specifikací britského kytaristy Bernieho Marsdena, bývalého člena kapel Whitesnake, UFO, Alaska nebo Babe Ruth.

Modelová řada připomíná 30. výročí od vydání singlu Here I Go Again, se kterým koncem osmdesátých let Whitesnake kralovali americkým a britským hudebním žebříčkům. Skladba, jejímiž autory jsou Marsden společně se zpěvákem Davidem Coverdalem, sice poprvé vyšla už na albu Saints & Sinners (1982), ale celosvětového úspěchu se dočkala až o 5 let později, kdy byla znovu nahrána a zařazena na CD Whitesnake s názvem 1987, které bylo licenčně vydáno i v tehdejším Československu.

Korpus nástroje, řadící se svým tvarem inspirovaným Les Paulem do série Singlecut, tvoří mahagonový masiv doplněný horní javorovou deskou s výraznou plamínkovou kresbou. Lepený krk z mahagonu disponuje masivnějším profilem Wide-Fat se saténovým povrchem a palisandrový hmatník je osazen 22 jumbo pražci a "ptačími" polohovými značkami.

Niklovaný hardware sestává z jednoduchého struníku kombinovaného s kompenzovanou kobylkou (PRS Designed Stoptail - tzv. wrapparound) a firemními ladicími strojky Vintage Grommet Style s plastovými rondely. O přenos zvuku se stará dvojice humbuckerů PRS Designed 245 v designovém provedení zebra. Snímače jsou ovládány třípolohovým switchem, samostatnými hlasitostmi a společnou tónovou clonou.

Modely PRS SE Bernie Marsden Signature Model Limited Run, patřící do finančně přívětivější kolekce z produkce korejské pobočky, budou dostupné v transparentních barevných úpravách Vintage Sunburst, Grey Black a Dark Cherry Sunburst. Limitovaná evropská edice nahrazující dnes už nevyráběné Marsdenovy signatury z let 2011 a 2016 (viz video) má čítat celkem 300 kusů a oficiální cena byla nastavena okolo hranice 900 eur včetně polstrovaného pouzdra.