Londýnský speciál Fender Night Tube Stratocaster

Londýnské metro rozšiřuje na vybraných tratích víkendový nonstop provoz a společnost Transport for London si tuto událost rozhodla připomenout limitovanou edicí Stratů se speciální grafikou. Stejně jako podobně koncipovaný model Fender Tube Map se i design nové série s označením Fender Night Tube Stratocaster nese ve znamení mapy metra, ovšem tentokrát v tmavomodrém provedení, odkazujícím na nově zprovozněné noční linky.

Night Tube vychází z modelu American Standard Stratocaster s olšovým korpusem, javorovým krkem (profil Modern C) a palisandrovým hmatníkem o radiusu 9.5 palce nesoucím 22 středně silných pražců. Na kovové destičce podkládající šrouby krku je vytištěno tradiční kulaté logo londýnského metra a identický znak v chromované úpravě najdeme i na zadní straně hlavice.

Mechanika sestává z klasického synchro-vibrata s ocelovými kameny a spolehlivých ladicích strojků Fender Deluxe Staggered. Přenos zvuku obstarává trojice jednocívkových snímačů Fender Custom Shop Fat 50s Strat doplněných pětipolohovým přepínačem, hlasitostí a dvojicí tónových clon.

Londýnský speciál Fender Night Tube Stratocaster bude vyroben pouze v 15-ti exemplářích z nichž jeden má být podepsán kytaristou Rolling Stones Ronem Woodem a následně vydražen v charitativní aukci The Railway Children. Zbylé kousky mají být za cenu 1 499 liber dostupné na webu London Transport Museum.