Malý a výkonný aparát Quilter Overdrive 200

Firma Quilter Laboratories, u jejíhož zrodu stál v roce 2011 Pat Quilter, zakladatel a dlouholetý vývojář společnosti QSC, se specializuje na výrobu kompaktních kytarových a basových aparátů s tranzistorovou a digitální koncepcí. Zatím poslední novinkou v portfoliu tohoto výrobce z kalifornského Costa Mesa je malý kytarový zesilovač Quilter Overdrive 200 s výkonem 200 W při 4 nebo 8 Ohmech.

Předzesilovací jednotka s kanály Clean, Crunch a Lead umožňuje díky paralelnímu modu zkreslených kanálů volbu 4 zvuků - čistý kanál je převzatý z modelu 101 Reverb evokujícího sound aparátů Fender, Crunch s upozaděnými středy nabízí zvuky vhodné na beglajt se střední porcí gainu, Lead disponuje moderním agresivním zkreslením s dlouhým sustainem a bonusová kombinace Crunche a Leadu představuje mezistupeň s upravenou ekvalizací.

Hlavní panel je osazen potenciometry Gain a Output příslušejícím ke zkresleným kanálům, režim Clean má vlastní Gain a společné třípásmové korekce s aktivními středy. Ovladač Master slouží k nastavení hlasitosti koncového stupně o výkonu 200 W a kanály lze volit malými tlačítky nebo externím footswitchem.

Pod potenciometry je umístěno pět jackových zdířek pro nástrojový vstup, send a return sériové efektové smyčky bezproblémově pracující s většinou efektů, nechybí frekvenčně upravený výstup sluchátek a vstup pro připojení footswitche, který funguje s různými typy přepínačů bez ohledu na značku.

Na zadní straně najdeme zdířku síťové šňůry (aparát zvládá napětí v rozmezí 100 až 240 V - 50/60 Hz), dva jackové reproduktorové výstupy pro kabinety s impedancemi 1x4/1x8/2x8 Ohmů a symetrický Direct Out s XLR konektorem. Cena novinky o rozměrech 80 x 216 x 147 mm a váze pouhých 1.8 kg se na americkém trhu pohybuje pod hranicí 550 dolarů včetně praktického nylonového pouzdra.