Mesa Boogie JP-2C: nový aparát Johna Petrucciho

Kytarista progmetalových Dream Theater John Petrucci je se značkou Mesa Boogie spojován už téměř třicet let a to především s klasickou řadou zesilovačů Mark, hlavami Rectifier a preampy TriAxis. Kalifornský výrobce v čele s šéfdesignérem a majitelem Randallem Smithem nyní představuje Petrucciho nový signovaný aparát Mesa Boogie JP-2C, jenž je modernizovanou verzí ikonického modelu zesilovače Mesa Mark IIC+, který byl nedílnou součástí zvuku mnoha metalových kapel osmdesátých a devadesátých let.

Zesilovač je osazen pěticí elektronek 12AX7 a v koncovém stupni najdeme čtyři výkonové lampy 6L6. Aparát disponuje třemi kanály a pěti zvukovými mody (Clean a 2x Lead/Shred), každý kanál má nezávislé korekce basů, středů, výšek a presencí, ovladače gainu a hlasitosti plus minipřepínač pro volbu dvou různých ekvalizerů. Zkreslení kanálů 2 a 3 lze navýšit také pomocí vytahovacích potenciometrů Gain a podobným způsobem je možno ovlivňovat i charakter presencí.

Na hlavním panelu jsou umístěny hned dva grafické ekvalizéry s identickými a pro Mesu tradičními frekvenčními pásmy 80, 240, 750, 2 200 a 6 600 Hz a na zadní straně jsou umístěny tři potenciometry pružinového reverbu. Vedle nich nalezneme čtveřici výstupů pro kabinety o impedancích 4/8/16 Ohmů, konektor Slave, sluchátkový výstup a send/return lampou ošetřené efektové smyčky.

Pro přímé nahrávání je určen emulátor boxu CabClone s XLR DI konektorem, odepínáním země, citlivostí +4 nebo -10 dB a přepínáním mezi otevřeným nebo uzavřeným typem kabinetu. Nechybí připojení MIDI In, Out/Thru s tlačítkem Store (uložení nastavení) a vstup pro footswitch, který přepíná kanály, reverb a ekvalizery. Pomocí MIDI kontroleru lze navíc ovládat funkci Shred a ef. smyčku. Páčkovým spínačem nastavujeme výkon (100/60 W, Class A/B) koncové sekce.

Kromě standardního modelu bude dostupná i limitovaná edice v luxusním designu s přední deskou z fládrovaného javoru v temně rudém transparentním laku, logem značky a Petrucciho podpisem z pravé perleti a certifikací. Klasická série má být dostupná ve formátu hlavy nebo v rackové variantě. Ceny pro USA se mají pohybovat okolo 2 500 (JP-2C) respektive 3 500 dolarů za limitovanou sérii. Pokud toužíte po zvuku dnes už nevyráběné série Mesa Mark IIC+ a využijete tříkanálovou koncepci, tak si aparát budete moci vyzkoušet pravděpodobně na přelomu března a dubna, kdy by novinka měla dorazit na evropský trh.

Tagy: