Mikrofonní preamp a multiefekt TC-Helicon Mic Mechanic 2

Značka TC-Helicon, divize dánské firmy TC Electronic, inovovala oblíbenou krabičku Mic Mechanic a v těchto dnech uvádí na evropský trh jejího nástupce, s prozaickým označením TC-Helicon Mic Mechanic 2. Stejně jako předchozí model je i novinka určena všem zpívajícím muzikantům, kteří se nechtějí při efektování své vokální linky spoléhat jen na zvukaře nebo zpěvové efekty používají i při domácím cvičení či zkouškách.

Mic Mechanic 2 nabízí kvalitní mikrofonní předzesilovač s automatickou korekcí gainu, tři typy delaye, stejný počet reverbů studiové kvality a pokročilý pitch shifter. Levým potenciometrem nastavujeme výraznost dozvuků v modech Tape, Digital a Slap, prostředním ovladačem volíme podobným způsobem mezi trojicí reverbů Hall, Club a Room a zcela vpravo najdeme knoflík Correction pro změnu ladění.

Na delay je navázán i multifunkční hlavní footswitch s funkcí Tap pro rychlé nastavení tempa odezvy, nechybí aktivační a síťová dioda informující o stavu baterií a kulaté tlačítko Tone s adaptivním ekvalizerem, de-esserem a noise gatem, které po přidržení a společném zmáčknutí footswitche přepíná mezi zvukovým režimem Normal a frekvenčně temnějším Less Bright. Tlačítko Tone také v kombinaci s potem Correction využijeme při volbě počtu opakování delayových frází.

Přední strana šasi obsahuje symetrický XLR vstup (phantomové napájení 24V) a výstup, kromě čtyř tužkových AA článků lze zařízení dodávat energii i adapterem, jehož zdířka je umístěna vedle síťového spínače On/Off a samozřejmostí je micro USB konektor pro připojení k počítači, kde pomocí aplikace VoiceSupport můžeme provést případný update na nový firmware nebo efekty editovat a poté vlastní nastavení uložit do osmi presetů.

TC-Helicon Mic Mechanic 2 o rozměrech 140 x 90 x 60 mm a hmotnosti 0.42 kg je na rozdíl od podobně koncipovaných rackových modelů skutečně prostorově nenáročný společník, v případě zpívajících kytaristů nezabere příliš místa v pedalboardu a jeho ovládání je velmi intuitivní, což uvítáte především v pódiových podmínkách. Novinka se v těchto dnech už začíná objevovat na pultech evropských obchodů a její cena se pohybuje pod hranicí 150 Euro.