Mini pedál KHDK Ghoul JR Overdrive

Po úspěšném modelu Ghoul Screamer přichází firma KHDK Electronics vývojáře Davida Karona a kytaristy Metallicy Kirka Hammetta s mini verzí tohoto zkreslení: KHDK Ghoul JR Overdrive. Díky kompaktním rozměrům nezabere krabička mnoho místa v pedalboardu a přitom si stále ponechává zvukový charakter větší předlohy.

Junior je stejně jako Ghoul Screamer osazen potenciometry Drive, Volume a Tone, ale vzhledem k miniaturním rozměrům šasi (cca 90 x 40 x 55mm) byla původní čtveřice páčkových switchů nahrazena dvěma třípolohovými přepínači Voice a Style.

První z nich dodává v dolní poloze zvuku pevnější a průraznější středy, centrální pozice je neutrální a horní poloha zvýrazňuje basové pásmo a posiluje masivnost tónu. Přepínač Style nabízí tři různé režimy počínaje komprimovaným soundem, přes dynamicky průbojný zvuk až po mod (dolní poloha Full-On) zvyšující gain a prodlužující sustain. V tomto režimu má Junior dokonce vyšší zkreslení než klasický Ghoul Screamer.

Po stranách kovového footswitche zapojeného v režimu true bypass jsou umístěny dvě zelené indikační LED diody a krabička je napájena 9V adapterem, jehož vstup s barelovým konektorem je zapuštěn do čelní strany šasi.

KHDK Ghoul JR Overdrive je díky své flexibilitě využitelný ve všech žánrech, funkce Style potěší také příznivce razantnějších stylů využívajících podladění a široké spektrum gainu od clean boostu po agresivně znějící distortion, účinná tónová clona a spínač Voice zaručuje bezproblémové použití s humbuckerovými i single-coilovými nástroji. Cena novinky by se měla na českém trhu pohybovat okolo 4 200 Kč.