Multimediální aplikace a pure data pro začátečníky i pokročilé

Noise, primitivní obrazce, programování bez kódu. Pokud máte chuť proniknout do zvuku a vizuálu hlouběji, zveme vás na speciální workshopy do Petrohradská kolektiv v Praze. Nebudete potřebovat žádné předchozí znalosti, stačí jen trocha trpělivosti, běžný počítač a zvídavost. Během prezentace vás organizátoři seznámí se základy a terminologií, následovat budou samotné úzce zaměřené workshopy.

1. část: 15. května 2017 od 18.15 (prezentace, 45 min.)

Účastníci této části nepotřebují hluboké předchozí znalosti programování, Pure Data ani žádné vybavení. Měli by mít pouze zájem o subjekt. Seznámení se základy vizuálního programování v Pure Data, zásady workflow, vysvětlení pojmů týkajících se audiovizuálních patchí, ukázky generativních postupů, algoritmické hudby a modulárních syntezátorů. Na tuhle část je vstup zdarma.

2. část: 16. května 2017 od 18.15 (workshop, 2 až 3 hodiny)

Účastníci této části a dalších potřebují PC s nainstalovaným software Pure Data Extended verze 0.43.2 a vyšší. Možnost volného stažení zde; v případě komplikací organizátoři pomůžou na místě.

Půjde o praktický úvod do tvorby patchí v Pure Data. Seznámení se základními postupy tvorby audio a video programů, jejich propojování, a pokud zbude čas, tak i s dalšími praktikami.3. část: 17. května 2017 od 18.15 (workshop a prezentace, 3 až 4 hodiny)

Digitální modulární syntezátory v praxi plus ukázka analogového moduláru Doepfer. Hostem je Martin Alačam, tématem výhradně zvuk, ladění oscilátorů a výroba virtuálního hudebního nástroje.

4. část: 22. května 2017 od 18.15 (kolektivní workshop, 2 až 4 hodiny)

Vizuální prvky, videomanipulace, 3D, propojení vizuálů s audiem.

5. část: 23. května 2017 od 18.15 (kolektivní workshop, 2 až 3 hodiny)

Shrnutí poznatků do jedné společné instalace a příprava k její prezentaci.

6. část: 24. května 2017 od 19.00 (veřejná performance, 1 až 2 hodiny)

Cílem je vyvinutí rapidních postupů tvorby aplikací pro reálné audiovizuální představení v prostředí Pure Data a jeho odprezentování veřejnosti formou Live Coding Session.

Maximální počet účastníků je 15, cena za celý cyklus je 1500 Kč. Místa jsou garantována všem, co se přihlásí a kurz uhradí. Platbu proveďte před prvním workshopem po rezervaci místa. Přihlášení na workshop přes email: info@petrohradskakolektiv.com. Informace jak kurz uhradit dostanete při další komunikaci.

Sledujte event události na Facebooku.